İlk iPhone X siparişleri müşterilere teslim edilmeye başladı

27 Ekim’de ön sipariş ile satışa çıkan iPhone X’in teslimatları yavaş yavaş başladı. iPhone X almak isteyenler ise kargoyla mı yoksa mağazadan mı almanın daha avantajlı olacağını değerlendiriyorlar.


İlk iPhone X siparişleri, cihazın resmi piyasaya çıkma tarihi olan 3 Kasım Cuma günü vaat edilen teslimat tarihinden daha öncesinde müşterilere gönderilmeye başlandı. Amerika Birleşik Devletleri baz alındığında UPS kargo şirketiyle gönderimleri gerçekleştiren Apple iPhone X sahipleri, ön siparişin ödemesi geçildikten sonra çıkan durum güncellemesinde verilen kargo takip numarasıyla iPhone akıllı telefonlarının kargo durumlarını görebildiler.

ÖN SİPARİŞ VERENLER DAHA ŞANSLI

iPhone X’in siparişi verildikten sonra kredi kartlarında ödemenin gittiğini gören müşterilere Apple’ın panelinde bulunan kargo takibi ekranı da açılmış oldu. Bu ekran sayesinde güncellemeleri hem email hem de telefon SMS olarak alan kullanıcılara tam teslim tarihleri hakkında da net bilgi verilebiliyor. iPhone X’in lansman gününde belirtilen tarihten önce sipariş vermenin mümkün olmamasına rağmen, Apple’ın 3 Kasım’da perakende mağazalarında iPhone X modelleri satışa sunmuş olacak. Kısacası 27 Ekim’de ön siparişe çıkan telefonların zaten müşterilere varış zamanı 3-4 günü bulduğundan ön sipariş ile satın alan ve mağazadan satın alan müşterilerin arasında süreç konusunda çok büyük gün farklılıkları olmayacak. Ancak buradaki en önemli nokta, 3 Kasım’da mağazalarda satışa çıkacak olan iPhone X’in stokları çok az olacak. Ancak ön siparişlerde stok durumu hakkında herhangi bir problem yaşanmıyor. Türkiye’de de aynı durumun meydana geleceği konuşuluyor. Turkcell ve Vodafone gibi kontratlı satışa imkan veren operatörlerin de elinde ilk zamanlar çok az stok olacağından Apple Türkiye’nin resmi sitesinden stok sorunu olmadan iPhone X alabileceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ankara’nın En İyi Nakliyat Firması Belli Oldu

Ankara’nın En İyi Nakliyat Firması Belli Oldu 2022 yılında yapılan araştırmalar sonucunda Ankara’nın en iyi …

Bir cevap yazın