İlk Xbox oyun kolu geri geliyor

17 yıl önce karşımıza çıkan Xbox devasa boyutlardaki oyun kolu ile tekrar kullanıcılara sunuluyor.


Xbox, Microsoft tarafından üretilmiş ilk oyun konsolu olma özelliğini taşımasıyla birlikte ilk çıktığında devasa boyutlarıyla adeta bir video kaset çalar boyutlarındaydı. OYun konsolunun kumandası ile ele fazlasıyla büyük geliyor ve oyun oynamayı az da olsa zorlaştırıyordu. Xbox bu oyun kolunu oldukça sevmiş olacakki yeni Xbox One ve Windows oyunlarında bu oyun koluna benzer bir tasarımı geliştiriyor.

MICROSOFT ONAYLADI BİLE

Microsoft’un bilgisi dahilinde tasarlanan bu yeni oyun kolu gerekli departmanlardan onay almış durumda. İlk çıktığında “The Duke” adını alan yani Türkçesiyle Yumruk anlamına gelen oyun kolunun şimdilerde hem nostalji yaşamak isteyenlere hem de daha iyi ele oturması açısından yeniden tasarlanıyor.

NEREDEYSE AYNI TASARIMDA OLACAK

Eski oyun kolu ile neredeyse aynı tasarıma sahip olacak olan kumandaya günümüz teknolojisinden de esintiler olacak. Örneğin tamamen kablosuz olan kumandanın üzerinde bir de OLED ekran bulunacak. Bu Oled ekran üzerinde hangi bilgilerin yer alacağı bilinmiyor olsa da pil göstergesi, bağlantı durumu ve konsola göre hangi oyuncunun sahip olduğu gibi bilgilerin yer alacağı tahmin ediliyor. Günümüz Xbox kumandalarına göre daha yuvarlak ve daha büyük olan bu konsol kumandasının tuş yerlerinin de aynı olacağı iddia ediliyor. Oyun kolunun tam tasarımı hakkında herhangi bir bilgi bulunmadığı gibi ne zaman piyasaya çıkacağı ve fiyat etiketi de henüz bilinmiyor ancak nostalji severler tarafından alınacağına kesin gözüyle bakılan kolun yakın zamanda tanıtılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın