İnsan beyni Brainternet ile ilk defa internete giriş yaptı

Brainternet adı verilen ve Güney Afrika’nın Wits üniversitesi tarafından yapılan çalışmalarda insan beyni üzerinden ilk defa direkt olarak internete bağlanıldı.


Yıllardan beri bilim kurgu filmlerinde direk internete bağlanan insanları görmüyor değiliz. İnternetle ilgili neredeyse herkesin hayallerini süsleyen bu geliştirme dünyada kullanılmaya başlanıp başlanmayacağı büyük merak konusu. Bunu fırsat bilen Güney Afrikalı bilim adamları beyin ve bilgisayar arasındaki arayüzleride ve yapay zekada oldukça yol katettiler.

İLK ÇALIŞMALAR SAĞLIK ÜZERİNE

Yapılan araştırmalarda insan beynine giden bir yol bulundu ve bu yol üzerinden internete birebir bağlanılabiliyor. Bu konudaki konsept testlerin başarılı olduğunu açıklayan online sağlık dergisi Medical Express, ilk defa sinir ve beyin dalgalarıyla internete girilebileceğini belirtiyor. Tamamen konsept olarak denenen, başarılı olup olmayacağı kesin olmayan ancak başarılırsa tüm insanlığı etkileyecek bir proje olan Brainternet projesi, insanlık tarihinin de en büyük icadı olabilir.

BU PROJE TÜM İNSANLIĞI DEĞİŞTİREBİLİR

Bir sistem düşününki her an internete bağlı bir beyniniz var. Size sorulan sorulara anında cevap verdiğiniz, birisini aramak istediğinizde telefonunuzdan anında aranması, internete bağlı olan klimanızı kılınızı bile kıpırdatmadan çalıştırmak ve bunun gibi internete bağlı olan tüm cihazlarını kontrol edebilmek. Bu proje eğer gerçekleştirilerse Braninternet olarak lanse edilecek ve tüm insanlığı başka bir boyuta taşıyacak. Ayrıca rüyalarınız, beyninizdeki düşünceler, anılarınız ve gördüklerinizi yine internet yolu ile arşivleyebilecek ve geri dönük izleme yapabileceksiniz. Hayatınızın her dönemini kaydedebilir, daha önce okuduğunuz yada gördüğünüz birşeyi unutmanıza engel olmadan kafanızın içinde saklayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın