Instagram canlı yayınlara filtre özelliğini getirdi

Snapchat ile ünlenen ve instagram tarafından kullanılmaya başlandıktan sonra neredeyse tüm kullanıcıların beğenisini kazanan canlı yayın özelliğine instagram tarafından yeni bir özellik eklendi.


Instagram’da canlı yayın özelliği uzun zamandan beri kullanılıyordu. Bu özelliği benimseyen kullanıcıların bir çoğu ilk çıktığı günden beri sürekli canlı yayın yapıyor ve takipçilerinin yorumlarıyla canlı yayında popülaritelerini artırabiliyorlardı. Ancak geçtiğimiz gün instagram canlı yayın özelliğini filtreleri de ekledi. İlk olarak Snapchat’te karşımıza çıkan filtreler artık instagram canlı yayınlarında da mevcut.

HİKAYE ÖZELLİĞİNDEKİ TÜM FİLTRELER KULLANILABİLİYOR

Instagram’ın popüler uygulamalarından biri olan story hikayeler özelliği içinde bir çok filtre yer alıyor. Zaman zaman hikayeleri güncel tutabilmek için yeni filtreler ekleyen instagram, bu filtreleri artık canlı yayınlarda da kullanıma izin veriyor. Hikayeler bölümünde hangi filtreler varsa artık canlı yayınlarda da bu filtreler mevcut. Her yeni hikaye filtresi geldiğinde ise bu filtre canlı yayınlarda da olacak. Ayrıca instagram canlı yayına eklenen bu yeni özelliğin şerefine bir de yeni filtreyi entegre etmiş durumda.

CANLI YAYINDAYKEN FİLTRE DEĞİŞTİREMİYORSUNUZ

Instagram’ın canlı yayınınında filtre kullanmak istiyorsanız bu filtreyi canlı yayından önce seçmeniz gerekiyor. Anlık olarak istediğiniz gibi filtre değiştiremiyorsunuz. Bu konuda gelişmesi gerektiğini savunduğumuz bu özellik, canlı yayınlarda biraz komik bir hal alabiliyor. Örneğin instagram’da en çok kullanılan köpek filtresi canlı yayında gelen bir ciddi soru ile birlikte bağdaştığında komik sonuçlar doğurabilir. Instagram’ın biraz sabırsız davranıp bu özelliği geliştirmeden kullanıcılara sunması açıkçası uzmanlarca eksik olan bir gelişme olarak yorumlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın