Instagram hesapları saldırı altında

Instagram’da tarihinin en büyük güvenlik sorunu yaşanıyor. 6 milyon hesabın bilgilerinin çalındığı iddia ediliyor. Çalınan hesaplar arasında milyonlarca takipçiye sahip dünyaca ünlü kişiler de var.


Dünyanın önde gelen sosyal medya uygulaması instagram büyük çapta bir saldırı altında. Uygulamaya üye olan bir çok kullanıcının kişisel bilgileri ve verileri hackerların elinde yer alıyor. Hackerlar ise bu bilgileri 10 dolar karşılığında satışa çıkartmış durumda. Büyük bir güvenlik sorunu yaşayan instagram, gerekli önlemleri almış olsa da hackerlar kullanıcıların bilgilerini ele geçirdiği varsayılıyor.

DAHA ÇOK YÜKSEK TAKİPÇİLİ ÜNLÜ HESAPLARI RİSK ALTINDA

Daha çok yüksek takipçili profilleri hedef alan bu saldırı girişimi ilk etapta instagram tarafından engellenmiş olsa da ünlülerin instagram hesap bilgileri hâlâ satışta. Bu ünlüler arasında milyonlarca takipçileri olan Selena Gomez, Beyonce ve Leonarda Di Caprio da yer alıyor. Siber güvenlik çalışmalarıyla bilinen RepKnight isimli şirket bu ve diğer bir çok ünlünün hesaplarının çalınma riski taşıdığını belirtti. Bu konudaki en büyük yarayı Selena Gomez aldı ve instagram hesabı çalındıktan sonra eski sevgilisi Justin Bieber’in uygunsuz resimleri Gomez’in instagram hesabında paylaşıldı.

BİLGİ SATIŞI İÇİN SİTE KURDULAR

Yaklaşık 6 milyon kişinin instagram hesap bilgilerinin çalındığı varsayılıyor ve bu hesaplara ait bilgiler “Doxagram” adı verilen bir sitede satışa devam ediyor. Bilgilerin çalındığını anladıkları an siteye erişim engelli koydurtmayı başaran instagram maalesef bu engeli devam ettirtmedi ve Doxagram ismi verilen site tekrar yayına açıldı. Bu sitede herhangi bir Türk ünlünün hesap bilgilerinin satılıp satılmadığı ise bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı İle Çalışmanın Avantajları

  Tüm dünyaya ulaşmak ve global bir marka olmak adına günümüzde artık internet çok önemli …

Bir cevap yazın