Instagram hikayelerde 24 saat engeli kalkıyor

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşım platformu instagram’ın Snapchat’ten sonra kullanmaya başladığı hikayeler özelliğinde 24 saat kuralının kalkacağı iddia edildi.


Snapchat’te sonra instagram, facebook ve hatta Whatsapp’ın bile kullanmaya başladığı hikayeler özelliğini en çok instagram kullanıcı beğendi ve kullanmaya da devam ediyor. Çekilen bir video yada fotoğrafı 24 saat duracak şekilde hikayeler bölümünde paylaşabiliyorsunuz. İşte bu özelliğe yeni bir gelişme daha geldi. Instagram hikaye özelliğini bolca kullanan kullanıcılar için olması gereken bir gelişme olarak düşünülse de özelliğinde gelmesinin bu konuda gelen eleştirilerin de bir sonucu olarak görülüyor.

24 SAAT 1 HAFTAYA ÇIKARILDI

Instagram’a gelecek olan güncellemeden sonra artık sadece 24 saat içinde çektiğiniz video yada fotoğraflar değil, 1 hafta içinde çektiklerinizi hikayeye ekleyebilir olacaksınız. Böylelikle o an paylaşmak istemediğiniz bir video yada fotoğrafı 1 hafta içinde paylaşabilecek. Güncellemenin ne zaman geleceği henüz belli olmasa da instagram’ın hikaye özelliğini kullanmayı sevenler için yararlı bir gelişme olduğu düşünülüyor.İsteğe bağlı olarak instagram’ın ayarlar bölümünde 24 saatlik ve 1 haftalık çekilen fotoğraf sekmesi yer alabilir. Ayrıca yeni bir trend oluşturacağı da düşünülen bu özellikte kullanıcılar her gün yeni bir fotoğraf çekerek kendi zaman tünellerini oluşturabilirler.

YAYIN SÜRESİNDE HER HANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK

Hikayeler özelliğinin olmazsa olmazı ise çekilen video yada fotoğrafın sadece 24 saat yayın kaldığıdır. Bu özellik hakkında herhangi bir değişiklik olmayacak. Instagram kullanıcılarının anlık olarak paylaştıkları ve her zaman bakılan profillerinde yer almasını istemedikleri ancak yine de takipçilerini 24 saatlik de olsa izletmek veya göstermek istedikleri video ve fotoğrafları burada paylaşabiliyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı İle Çalışmanın Avantajları

  Tüm dünyaya ulaşmak ve global bir marka olmak adına günümüzde artık internet çok önemli …

Bir cevap yazın