Instagram hikayelerde artık 24 saatten eski görseller de paylaşılabiliyor

Instagram, önceden çekilmiş resim ve videoları hikayenize eklemenize izin vermeye başlıyor.


Bugünden itibaren artık instagram, oldukça popüler olan hikayeler özelliğinde eski video ve fotoğraflarınızı kullanmanıza izin vermeye başlıyor. Üstelik bu video ve fotoğraflar 24 saatten önce çekilmiş olsa dahi artık sorunsuzca paylaşılabiliyor. Fotoğraf ve video galerisinde bulunan medya dosyalarını kolayca seçip arkadaşlarınızla anında paylaşabilmenize olanak sağlayan bu gelişme sayesinde tıpkı normalde yaptığınız gibi, kamera rulonuzu açmak için fotoğraf makinesi ikonundan yukarı doğru hızlıca kaydırın veya galeri simgesine dokunun. Fotoğrafınızı veya videonuzu seçmek için kaydırın ve paylaşmak istediğiniz medyayı seçin.

ÖZELLİK YENİ GÜNCELLEME İLE BİRLİKTE GELECEK

24 saatten daha eski bir fotoğraf veya video seçerseniz, çekildiği zaman içeriği eklemenize yardımcı olan yeni bir çıkartmayı da otomatik olarak göreceksiniz.  Tüm çıkartmalarda olduğu gibi, paylaşmadan önce hikayenizi tarih etiketini döndürebilir, yeniden boyutlandırabilir veya çıkarabilirsiniz. Yeni bir güncelleme ile gelmesi beklenen özellik hikaye özelliğinde bulunan bir kısıtlamayı daha kaldırmış olacak. iOS için instagram sürüm 22 ve Android’de sürüm 18 olarak geleceği düşünülen özelliğin önümüzdeki günlerde tüm akıllı telefonlarda kullanılabileceği düşünülüyor.

KISITLAMA FACEBOOK’TA DA KALDIRILABİLİR

Snapchat’ten alınan ve zaten yeterince popüler olan hikayeler özelliğine bu kısıtlamanın kaldırılmasından sonra daha fazla paylaşım yapılacağı tahmin ediliyor. Kullanıcılarını sürekli instagram’da tutmak isteyen Facebook’un da kendi hikayeler özelliğinde bu kısıtlamayı kısa bir süre sonra kaldırması bekleniyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı İle Çalışmanın Avantajları

  Tüm dünyaya ulaşmak ve global bir marka olmak adına günümüzde artık internet çok önemli …

Bir cevap yazın