Instagram Hikayeleri yakında Facebook’ta paylaşılabilecek

Instagram’daki popülaritesini yakalayamayan Facebook hikayeler özelliği için yeni bir atılım gerçekleşiyor. Facebook gelen iddialara göre kendi hikayelerinden vazgeçip, instagram’da paylaştığınız hikayeleri göstermeye başlayacak. 


İlk olarak Snapchat’te karşımıza çıkan sonrasında instagram’da oldukça popüler olan hikayeler uygulamasını Facebook da kendi bünyesine katmıştı. Ancak instagram kadar başarılı olamayan Facebook, bu özelliği kendi üzerinden yürütmektense instagram’ın hikayeleri Facebook zaman tünelinde yayınlamaya karar verdi.

HİKAYELER FACEBOOK’TA DAHA ÇOK İZLENİYOR

Bir teknoloji sitesi editörünün yaptığı denemede yüksek sayılı takipçisi olan bir instagram hesabının hikayesi daha az izlenirken, daha az arkadaşa sahip olan Facebook hesabı daha çok izlenme oranı almış. Bu konu hakkında araştırma yaptığını düşündüğümüz Facebook da, bu izlenme oranlarını ciddiye almış olmalıki instagram hikayelerini artık Facebook’ta yayınlayacak. Sistem ABD’de devreye girdi ve ABD’li Facebook kullanıcıları şu an instagram hikayelerini Facebook üzerinden paylaşabiliyorlar.

FACEBOOK HİKAYELERİ INSTAGRAM’DA PAYLAŞILAMAYACAK

Peki Facebook’ta yayınladığımız hikayelerinstagram hesabımızın hikayelerinde yayınlanacak mı? Bu sorunun yanıtı maalesef hayır. Tek taraflı yayına izin veren Facebook, zaten az kullanılan bu özelliğini instagrama yansıtmayacak. Sadece instagram üzerinden yayınlanan storyler Facebook’ta görülebilecek. Bu hamle ile Facebook taşıma su ile değirmen döndürüyor gibi görünebilir ancak genç kullanıcı kitlesine sahip olan instagram’dan Facebook’a kullanıcı çekmek için en iyi yöntemlerden biri olarak yorumlanabilir. ABD’de test aşamasında olduğunu düşündüğümüz bu yeni özelliğin yeni bir güncelleme ile gelmesinin uzun bir zaman almayacağı tahmin ediliyor ancak bu özelliği kullanmak için mutlaka Facebook ve instagram hesaplarınızı birbirine baplamalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın