Instagram hikayeye nasıl link verilir ?

İşletme hesapları bulunan instagram kullanıcılarının story ve hikayelere link verme ve bağlantı eklemelerine olanak sağlayan yeni özelliğinin nasıl yapıldığını yazımızda detaylarıyla anlattık.


Instagram hayatımızda ciddi bir yer kaplıyor. Her geliştirmesi beğeniliyor ve fazlasıyla kullanılıyor. İşletme hesapları yoluyla daha fazla özelliğe kavuşan instagram, hikayelerle birlikte daha da verimli oluyor. İşletme hesapları instagram’da bir story üzerinden kullanıcıları işletme web sitesine, ilgili ürünün tanıtım sayfasına,bir instagram takipçi hesabına yada bir youtube videosuna yönlendirebiliyor. İnternet üzerinden yaptığımız araştırmada instagram hikayelere link ekleme konusunda elle tutulur bir kaynağın bulunmadığı fark ettik ve bu yazımızda story hikayelere link vermenin nasıl yapılacağını anlatıyoruz.

HİKAYEYE LİNK EKLEMEK İÇİN ÖNEMLİ KRİTERLER VAR

Instagram story özelliğine bağlantı eklemek için instagram’ın kendi koyduğu bazı kurallar mevcut.

  1. Instagram hesabınızın mutlaka bir işletme hesabına çevrilmiş olması gerekiyor. Endişe edilecek bir durum yok. Gayet kolay bir şekilde işletme hesabına geçebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken seçenekler menüsünden “İşletme Profiline Geç butonuna tıklamak. Sonrasında bulunduğunuz sayfa sizi Facebook’a yönlendirecek ve yönlendiği sayfadan instagram hesabınızı bir Facebook sayfasına bağlamanızı isteyecek. Hemen bir mevcut olan bir Facebook sayfasına bağlayarak işletme profiline yönergeleri izleyerek geçiş yapabilirsiniz.
  2. Instagram hesabınızı işletme profiline çevirdikten sonra sizi en çok zorlayacak olan kısma geldik. Hikayeye link vermek için profilinizin en az 10.000 takipçiye sahip olması gerekiyor. Eğer 10k takipçiniz yok ise bu özelliği aktif hale getiremiyorsunuz.
  3. Hesabınızın mail ve telefon onaylı olması gerekiyor. Email ile doğrulanmış ve 2 faktörlü telefon doğrulamasının yapılması mutlaka gerekiyor. Bu işlemler de oldukça basit yapılabiliyor.

Eğer instagram hesabınız yukarıdaki kriterlere uymuyorsa maalesef aşağıda anlatacağımız hikayelere link ekleme işlemini gerçekleştiremeyeceksiniz. Instagram hikayelere link vermek için aşağıdaki yönergeleri uygulayabilirsiniz.

1- Giriş yaptığınız instagram hesabınıza bir hikaye yüklemek için hikayeler bölümüne gelin.

2- Öncelikle vereceğimiz bu bilgi maalesef diğer internet sitelerinde paylaşılmıyor bu sebepten lütfen dikkatli okuyun. Yüklemek istediğiniz görseli seçmeden önce görselin gitmesini istediğiniz linki kopyalayın. Eğer internet tarayıcısından veya başka bir yerden linki kopyalamazsanız aşağıda görülen link verme simgesi çıkmayacaktır. 

3- Bağlantı verme simgesine tıkladıktan sonra daha önceden kopyaladığınız linki aşağıda belirtilen yere yapıştırın.

4- Yapıştırma işlemini gerçekleştirdikten sonra kalan standart yönergeyi de izlediğinizde aşağıda görüldüğü gibi “Daha fazlasını gör” seçeneği çıktı bile. Böylelikle takipçileriniz bu hikayeyi yukarı kaydırarak 3.maddede belirttiğiniz linke direkt olarak yönlendirilmiş olacaklar.

detaylı bilgi için : https://crovu.co/

İyi paylaşımlar…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Finlandiya Girişimci Vizesi 2022 Başvuru İşlemleri

  Finlandiya Girişimci Vizesi 2022 Başvuru İşlemleri     Avrupa’nın en büyük sekizinci ülkesi olan …

5 Yorumlar

  1. 21k takipçim var dediginiz herşeyi adım adım yaptım ama bi sonuç elde edemedim hala istedigim ikon yok URL için

  2. Sitemizi ziyaret ederek uygun fiyatlara instagram türk takipçi satın alabilirsiniz. Yorumda yer alan isme tıklamanız yeterlidir. Ardından sitemize giriş yaparak takipçi siparişi geçebileceksiniz.

  3. merhaba bende internet url bölümü yerine IGTV gölümü açılıyor sorun nedir

Bir cevap yazın