Instagram kullanıcı sayısı Facebook’a yaklaşıyor

Dünyanın önde gelen sosyal medya mecralarından biri olan instagram son yıllardaki yükselişine devam ediyor. Dacebook ile kardeş olsalar da instagram abisine yaklaşmaya başladı.


Facebook’un karmaşık yapısından bunalanları kendine çeken instagram aylık 800 milyon aktif kullanıcıya sahip. Son gelen verilere göre ayrıca 500 milyon da günlük kullanan kullanıcısı mevcut. Newyork’ta yapılan bir etkinlikte yapılan raporlama da instagram tam 1,5 yıl evvel yani Nisan 2017’de 700 milyon aktif kullanıcıya sahipken yaptığı yenilikler ve hikayeler özelliği ile bu sayıyı 100 milyon arttırarak 800 milyon kullanıcıya ulaştı.

VAKİT GEÇİRME ORANLARI DA OLDUKÇA ARTTI

Kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte instagram’ın kullanım süreleri de arttı. Gerek hikayeler, gerekse videolar ile bu kullanım süresini yükselten instagram yakın zamanda ağabeyi Facebook’a da yaklaşacak. Ticari kullanımlarda da Facebook yerine instagram’da sponsorlu reklam verilmeye başlandı. Facebook ve instagram’ın aynı kumanda paneli üzerinden yönetilmesinin de bu durumda oldukça etkisi var.

YENİ YILDA 1 MİLYAR KİŞİ HEDEFLENİYOR

Instagram aktif kullanıcı sayısını arttırmanın yanı sıra büyük hedefleri de bünyesinde barındırıyor. Önümüzdeki yılda 800 milyon aylık aktif kullanıcısını 1 milyona çıkartmayı hedefleyen şirketin bu başarısını yeni eklediği özelliklere borçlu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

Bir cevap yazın