Instagram sesini ortama göre ayarlayacak

Instagram beklenen özelliğini devreye almaya hazırlanıyor. Gelecek güncellemeden sonra artık video ve storylerin ses düzeylerini kontrol edebileceksiniz.


Story ve videolarda bulunan otomatik çalma özelliği bazı kullanıcıları rahatsız edebiliyor. Sessiz bir ortamda çıkan yüksek ses yüzünden kullanıcılar zor durumlarda kalabiliyor. Bunu değerlendirmesine alan instagram ise konu hakkında yeni bir özelliğini devreye alıyor. Ses çalmayı ortama göre ayarlayan özellik yeni güncellemede gelecek.

SES ÇALMA HER ZAMAN KAPALI

Bu özelliği son birkaç günden beri test edden instagram iyi geri bildirimler alıyor. Tüm kullanıcılara gelişi ise biraz zaman alabilir. Yeni güncelleme sonrasında instagram’da bir videoyu sessiz olarak seyrederken üzerine tıkladığınızda sesi açılıyor ve sonrasında seyrettiğiniz tüm videolarda sesi açık olarak devam ediyor. Eğer sesi açmazsanız izleyeceğiniz tüm videolar sesi kısık olarak yayınlanıyor.

STORY’DE İŞLEM GEREKLİ

Story özelliğinde ses kısma olayı biraz daha farklı. Herhangi bir hikayelere geldiğinizde sağ alt köşede bulunan seçenekler menüsünden hikayeleri sessize alabiliyorsunuz. Böylelikle ilerlettiğiniz tüm hikayeleri sessiz olarak izleyebiliyorsunuz. Bu özelliği manuel olarak kullanımı mevcut ancak instagram yeni güncellemesinde bunu otomatikleştirmeyi hedefliyor. Yakın gelecekte kullanılabilir olacağı düşünülen bu özellik sizin ortamınızdaki ses düzeyine göre kendini ayarlayacak. Sadece canlı yayınlarda manuel olarak çalışacak olan hikayeler, sessiz bir ortamda story izlerken çıkan ani ses sorunlarının da önüne geçecek. İsterseniz kişisel olarak kullanıcıya bağlı olan story seslerini de tek tek kısabilirsiniz. Bunu yapmak için ise hikayesini seyrettiğiniz kişinin sağ alt bölümünde bulunan nokta işaretlerine tıklayarak sesi kısabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı İle Çalışmanın Avantajları

  Tüm dünyaya ulaşmak ve global bir marka olmak adına günümüzde artık internet çok önemli …

Bir cevap yazın