Instagram, sponsorlu yayınlar için yeni formatı olan Markalı İçerik Aracı’nı kullanıma açtı

Instagram, ünlü ve diğer popüler kullanıcıların reklamverenler tarafından ödenen yayınları belirlemesine olanak tanıyan markalı içerik aracının kullanıma sundu.


Instagram’ın geçtiğimiz Haziran ayında tanıttığı Markalı İçerik Aracı hizmeti Ağustos ayında belli bir kitlenin kullanımına sunulmuştu. Aynı zamanda tüm markalı içeriğin aracı kullanarak yayınlanması için instagram bu özelliği tamamen kulanılabilir hale getirdi. Instagram, yayınları en üstte bir reklam verenle “ücretli ortaklık” olarak tanımlanan standart bir form oluşturmak için bu aracı kullanmayı hedefliyor.  Ayrıca reklam verene yayın performansıyla ilgili veriler sunan bu araç işletmelerin işini kolaylaştıracağa benziyor.

İŞLETMELERE ÖZEL MARKALI İÇERİK ARACI

Şimdilik bazı hesaplarda kullanılabilen Marka İçerik Aracı yakın zamanda tüm işletme hesabı olan instagram kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Ayrıca şirket, bu aracı kullanmadan markalı içeriği yayınladıklarını tespit ettiği hesaplara da bildirim gönderecek. İşletmeyi etiketleme seçeneğini kullanması gerektiğini hatırlatacak olan bu bildirim tamamen instagram’ın sponsor içerik paylaşan kullanıcılarına daha iyi bir hizmet vermesi ve kullanıcının harcadığı reklam giderlerine karşılık tam performans alması için gönderilecek.

TÜRKİYE’DE NE ZAMAN AKTİF OLACAĞI BİLİNMİYOR

Bazı ülkelerin sosyal mecralarda yaptıkları sponsorlu reklamları daha iyi yönetmek için bu aracı getiren instagram, daha önce Facebook’un yaşadığı sıkıntılardan ders alarak bu hamleyi yaptığı düşünülüyor. Kendisini de koruma altına almak zorunda olan instagram’ın Markalı İçerik Aracının Türkiye’de ne zaman aktif olacağı henüz bilinmiyor ancak aktif olduğu zaman Teknoxo üzerinden nasıl yapılacağını ve nasıl kullanılacağını resimli anlatım ile paylaşacağız.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Finlandiya Girişimci Vizesi 2022 Başvuru İşlemleri

  Finlandiya Girişimci Vizesi 2022 Başvuru İşlemleri     Avrupa’nın en büyük sekizinci ülkesi olan …

Bir cevap yazın