Instagram Story mobil web tarayıcılarının kullanımına sunuldu

Instagram sadece uygulamasında kullanılan story özelliğini mobil web tarayıcılarında da kullanılabilir hale getirdi.


Mobil cihazlarda uzun zamandan beri etkin olan ve sunulduğu günden beri kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen story özelliği artık mobil web tarayıcı uygulamalarında da aktif hale geldi. Böylelikle instagram story artık uygulama yüklenemeyen telefonlarda da kullanılabilecek. Günlük 250 milyon story atılan bir uygulamada bu hamlenin daha fazla story paylaşımına imkan vereceği tahmin ediliyor.

YAKIN ZAMANDA BİLGİSAYARLARA DA GELEBİLİR

Mobil tarayıcılara gelen bu özellik bilgisayardan yapılan girişlerin de önünü açacağa benziyor. Instagram’ın çok büyük bir kullanıcı kitlesi mevcut ancak bu kesim büyük bir bölümü telefondan giriş yapıyor. Instagram bu kitlenin yanısıra bilgisayardan instagram’a girmeyi seven kitleye de hitap etmek istiyor. Bu sebeple masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlara da bu özelliğin gelmesine çok yakın gözüyle bakılıyor.

UYGULAMADAKİ İLE AYNI KULLANIM

Mobil web tarayıcısındaki kullanım şu an uygulama üzerindekiyle aynı. Yine 24 saatlik storyler atılıyor ve takipçi listenizdeki kişilere göre en son atılan story en solda yer alıyor. Yine aynı şekilde ekrana basılı tutulursa storyler duruyor ve sağ-sol parmak hareketleriyle storyler geçilebiliyor. Ayrıca storyleri üst tarafa sürükleyip story sahibi olan kullanıcıya mesaj atılabiliyor yada tanımlanmış linke yönlendirilebiliyor. Storyleri uygulama yerine web tarayıcısı üzerinden kullanmanın bir diğer avantajı ise yıllardan beri düzeltilemeyen bellek dolma hatasının en aza indirilmesi. Instagram storylerini ne kadar izlerseniz izleyin eğer Chrome’un gizli sekmesindeyseniz hiç bir kayıt ve cookie alınmadığı için bellek sorunu da yaşanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın