Instagram yeni Hashtag takip etme özelliği üzerinde çalışıyor

Sosyal medya devi instagram’a hashtags takip özelliği geliyor. Bu özellik sayesinde artık ilgi alanınız olan başlıkları ve hashtagleri kendi hesabınızda görüntüleyebileceksiniz.


Instagram yepyeni bir hashtag takip özelliği üzerinde çeşitli testler yapıyor. Yeni özellik sayesinde instagram kullanıcılarının artık normal hesaplar gibi istedikleri her hashtag’i takip edebilecekler. Popüler hashtagler yada kullanıcıların kendi seçtikleri hashtagleri bu yeni özellik ile kendi zaman tünelleri üzerinden takip etmeye izin veren yenilik hakkında kullanışlı bir özellik olduğu yorumu yapılıyor.

HASHTAG TAKİP ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR ?

Sevimli kedi fotoğraflarını seviyorsanız bu hashtag izleme özelliği sayesinde düzenli olarak sevimli kedileri zaman tünelinizde görebileceksiniz. Paylaşımları yapanları takip etmek yerine sadece paylaşımların girildiği hashtagleri takip ederek hem kullanıcıların gereksiz paylaşımlarından kurtulmuş olacaksınız hem de sadece ilgi alanınıza giren paylaşımları görebileceksiniz. Buna göre, bazı hashtag’ların popülerliği göz önüne alındığında, her paylaşımı görmek de istemeyebilirsiniz. Instagram buna da bir çözüm getiriyor ve çok fazla paylaşım içeren hashtagleri en iyi paylaşımlar ve son paylaşımlar olarak filtrelemenize izin veriyor.

ŞİMDİLİK TAMAMEN TEST AŞAMASINDA

Şimdilik sadece çok sınırlı bir instagram kullanıcı kitlesi tarafından kullanılan hashtag takip özelliği şu an tamamen test aşamasında. Ancak sistem istenildiği gibi sorunsuz olarak çalışırsa yakında tüm dünyada bulunan instagram kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Oldukça kullanışlı ve gerekli olduğunu düşündüğümüz bu yenilik instagram kullanıcılarını kendisine daha fazla bağlayacakmış gibi görünüyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın