Instagram’a Arapça, Farsça ve İbranice ile sağdan sola dil desteği geldi

Sosyal medya platfomu instagram’a sağdan sola yazılan birçok dilin desteği geldi. Ayrıca yeni dillerin ekleneceği yeni bir güncelleme de yolda.


Instagram bugünden itibaren Arapça, Farsça ve İbranice’den başlayarak sağdan sola yazılan ve okunan diller için bir dil paketi ekledi. Artık sağdan sola yazılan dillerde de instagram sorunsuz olarak kullanılabilecek. Instagram’ın bugüne kadar Çince’den Rumenceye kadar toplam 33 farklı dilde kullanım sağlıyordu. Yeni bir yazılım güncellemesi ile sağdan sola yazılan birçok dili de kullanıma açan instagram, dünyada en çok instagram kullanılan Suudi Arabistan’ı da unutmamış görünüyor. Instagram’ın blogunda ise platformun karşıt bir metin akışını desteklemek için tüm uygulamasını yeniden biçimlendirmek zorunda kaldığını açıkladı.

Instagram, sağdan sola ve yukarıdan aşağıya okunabilen, ancak zamanla sağdan sola doğru olan diller için uzun zamandan beri çalışıyordu. Bu diller için de instagram’a birçok talep geliyordu. Çince, Korece ve Japonca gibi dilleri de destekleyen instagram artık tüm bu dillerin aynı anda çalışabileceği bir algoritma yarattı. Sıradaki eklenecek dillerin ise Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin dilleri olması bekleniyor. Yapılan bir analize göre Arapça konuşan topluluğun % 70’inden fazlası Android mobil işletim sistemi kullanan cihazlar kullanıyor ve bu sebepten instagram Android uygulaması üzerinde daha çok çalışıldığı belirtiliyor.

Blog yazısında ayrıca bu güncellemeyle, dünya genelinde daha fazla insanın instagram ile buluşması ve daha kolay kullanılmasının hedeflendiği açıklanıyor. Kısa zamanda daha birçok dilin ekleneceği müjdesi veren instagram’ın dil tercihleri ise ayarlar bölümünden kolayca ayarlanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Finlandiya Girişimci Vizesi 2022 Başvuru İşlemleri

  Finlandiya Girişimci Vizesi 2022 Başvuru İşlemleri     Avrupa’nın en büyük sekizinci ülkesi olan …

Bir cevap yazın