Instagram’a büyük hikaye başlıkları ve Stop Motion özelliği geliyor

Hikayeler özelliğine oldukça önem veren instagram, iki yeniliği bu özelliğe entegre etmeyi planlıyor. Daha kolay okunabilen hikayeler başlıkları ve stopmotion Gif özelliği yakında instagram’a geliyor.


Instagram belki de en çok tutulan özelliği olan hikayelere kullanıcı deneyimini daha heyecanlı bir hale getirmek için sürekli yeni geliştirmeler yapıyor. Snapchat’ten esinlenerek bünyesine kattığı Story (Hikayeler) özelliği ile bu özelliğin en çok kullanıldığı platform olma unvanını taşıyor. Yakın gelecekte hikayeler bölümüne daha büyük başlık ve hikaye ön izleme özellikleri katacak olan şirket ayrıca yine hikayeler için Stop Motion adı verilen bir özelliği de ekleyecek. Peki bu özellikler nedir ve ne işe yarar ?

Orta Büyüklükte Önizleme başlıkları ve Test Edilen Yeni Kamera Özellikleri

Hikayeler önizleme tasarımı, eskisinden çok daha belirgin olacak şekilde güncelleniyor. Dikey olarak büyüyecek olan hikayeler başlıkları, eski yuvarlak ve küçük başlıklara göre daha çok göze çarpacak. Güncel kullanılan instagram sürümlerinde de var olan en üstte yer alan hikayelere ek olarak paylaşım aralarında da hikayeler sekmesi yer alacak ve kullanıcılar normal paylaşımlar arasında da hikayeleri izleyebilecek. Ayrıca bir söylentiye göre de son dönemde superzoom özelliğini çıkartan instagram yeni birkaç kamera özelliğini de test ediyor.

Instagram, Hikayeler için bir stop-motion kamera özelliğini test ediyor

Instagram’a gelmesi planlanan Stop Motion kamera özelliği ile GIF yapmak için bir dizi fotoğraf çekmenizi sağlayacak ve sonrasında bu fotoğrafları GIF olarak yayınlamanızı imkan verecek bir özellik üzerinden çalışıldığı belirtiliyor. Uzun zamandan beri beklenen bu özellik zaten bir çok üst seviye telefonda kullanılıyordu ancak şimdiye kadar hiçbir sosyal medya platformunda kullanılmamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adem Köse Kimdir ?

Hakkında 1984 Bayburt doğumlu girişimci, paramedik, medya patronu, saç ekim uzmanı, hayırsever. Eğitim hayatından sonra …

Bir cevap yazın