Instagram’a yeni takip özelliği geldi

Twitter’da uzun zamandan beri kullanılan takip özelliği en sonunda instagram kullanıcıları için de aktif hale geldi. Bu özellik ile artık profiline girdiğiniz kullanıcının sizin takip edip etmediğini görebileceksiniz.


Instagram profilinizin kimler tarafında takip edildiği sadece profilinizdeki takipçi bölümünde görebiliyordunuz. Her hangi bir instagram kullanıcısının profiline girdiğinizde acaba sizi takip ediyor mu etmiyor mu diye anlamak için bu takipçi listesinde uzun uzun aramanız gerekiyordu. Instagram ise bu zor yolu bitiriyor. Artık bir kullanıcının profiline girdiğinizde sizi takip edip etmediğini profil içindeki “Sizi takip ediyor” ibaresiyle anlayabileceksiniz. Geç kalınmış bir uygulama olsa da kullanıcılar tarafında beklenen bir özellik.

PROFİL AÇIKLAMASININ ALTINDA YER ALACAK

Twitter’da uzun süreden beri kullanılan bu özellik ile artık girdiğiniz profilin sizi takip edip etmediği, profilin açıklama kısmında kolayca görebileceksiniz. “Sizi takip Ediyor” ibaresinin yer alacağı belirtilen özellikte, teker teker takipçi listesine araştırma devri de kapanacak. Böylelikle üşengeç instagram kullanıcıları artık bu listeye girmeden hızlıca kim tarafından takip edildiklerini görebilecekler. Instagram bu özelliği gelen öneriler doğrultusunda hazırlıyor.

TESTLER SÜRÜYOR

Şu an sadece belli başlı kullanıcılara sunulan bu özellik şu an test aşamasında. Türkiye’de dahi test edilen uygulamanın bazı kullanıcılara aktif olarak sunulduğu belirtiliyor. Tüm dünyadaki kullanıcılara gelmesinin ise kısa bir zaman alacağı tahmin ediliyor. Instagram kullanıcı yorumlarına ve önerilerine oldukça dikkat ediyor. Gelen şikayet raporlamalarına da oldukça hızlı şekilde geri dönüş yapan instagram, kullanıcılarının kullanım kolaylığı yaşaması için ciddi geliştirmelere imza atıyor. Ancak bu özelliğin gelmesi kullanıcılar tarafından “geç kalınmış bir özellik” olarak yorumlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın