Instagram’da Canlı yayına arkadaş ekleme özelliği hizmete açıldı

Instagram canlı yayın özelliğine daha fazla kişinin etkileşime girmesi için iki kişilik canlı yayın yapma özelliğini getirdi.


Instagram canlı yayın özelliğine oldukça önem veriyor. Geçtiğimiz haftalarda canlı yayın filtreleri getiren sosyal medya devi şimdi de iki kişilik canlı yayın yapma özelliğini kullanıma sundu. Ekranı ikiye bölerek yapılan yeni canlı yayın sisteminde uygulama iki kişinin aynı anda canlı yayın yapmasına izin veriyor.

CANLI YAYINI İZLEYEN YAYINA KATILABİLİR

Olay aslında oldukça basit. Yaptığınız canlı yayını isleyenler arasından istediğiniz kişiye canlı yayına katılması için davet gönderiyorsunuz. Eğer davet gönderdiğiniz kişi talebe onay verirse ekran yanlamasına olarak ikiye bölünüyor ve her iki kullanıcı da canlı yayına başlayabiliyor. Canlı yayına yapılan yorumlar ve kalp tuşu ile yapılan beğeni butonları tamamen aynı. Canlı yayında davet edilen kişi isterse yayından ayrılabilir ya da başka biri onun yerine yayına katılabilir.

ASIL AMAÇ ETKİLEŞİMİ ARTTIRMAK

Canlı yayın uygulamasını utangaçlığından bugüne kadar kullanmamış birçok kullanıcı mevcut. Instagram da bunu bildiği için arkadaşların birbirlerine canlı yayın daveti göndererek bu sayede daha fazla kişinin etkileşime girmesini istiyor. Böylelikle daha fazla kişi canlı yayın yapabilecek ve izlenme oranı daha da yükselecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın