Instagram’dan takipçi satın alanlar yandı

Sosyal medya devi instagram’dan takipçi satın almak isteyenler hesaplarının kapatılması riskiyle karşı karşıya kalabiliyor. İşte sahte instagram takipçilerinin zararları.


Instagram çeşitli hesaplar kullanıcılara popüler olduklarını göstermek ve diğer kullanıcıları da kendilerine çekmek için birçok yol denerler. Bunlardan en çok bilineni ise çeşitli internet sitelerinde takipçi satın almaktır. Instagram hesabına bakıldığında o hesabın takipçi satın alıp almadığını da anlayamıyorsunuz çünkü takipçi satan kişiler istedikleri ülkelere göre size takipçi gönderebiliyor. Örneğin Türk bir hesap sahibi, instagram üzerinden bir butik açarak ürün satmak istiyor ancak kullananıcılar maalesef 10-20 takipçisi olan instagram hesaplarından alışveriş yapmayı pek de güvenli bulmayabilir. Bu sebepten de yeni bir hesap açan ve cezbedici bir hesaba sahip olmayan birçok kişi instagram’da takipçi satın almaktadır.

INSTAGRAM’DA TAKİPÇİ SATIN ALMAK NEDEN ZARARLI ?

Takipçi satın aldığınızda, sizinle etkileşime girmek veya ilgi duymaya istekli olanları elde edemezsiniz. Sadece takipçi listesine sayılar satın almış olursunuz. Bunu anlayan instagram botları ve algoritmalar kolayca sizin sahte takipçiler satın aldığınızı anlayabilir ve bir gün bir bakmışsınız hesabınız instagram üzerinden tamamen kaldırılmış ve engellenmiş. Sonuç olarak Spam denilen işe yaramaz bir hesaba sahip olmuş olursunuz. Ayrıca bir de işin dürüstlük boyutu var. Eğer takipçileriniz sizin sahte kulanıcılar ile hesabınızı büyüttüğünüzü anlarsa büyük bir prestij kaybına neden olacaktır. Böylelikle gelen organik takipçi potansiyeli de kaybolur.

SAHTE TAKİPÇİ ALAN INSTAGRAM HESAPLARI NASIL ANLAŞILIR ?

Yazımızın başında instagram’dan takipçi satın alınıp alınmadığının anlaşılamayacağından bahsetmiştik. Eğer gerçekten bir hesaptan şüpheleniyorsanız, hesabı takip edenleri inceleyebilirsiniz. Örneğin daha önce ziyaret ettiğiniz bir butik sayfası bir anda fazla fazla takipçiye sahip olduysa, ya da bu butik sayfası giyim ya da türevi ürünler satmasına rağmen alakasız yaş ve kişiler bu butiği takip ediyorsa o butikten şüphelenebilirsiniz. Biraz daha genellersek bir instagram sayfasını ziyaret ettiğinizde örneğin 10K takipçisi varsa ve ertesi gün bu takipçi sayısı 8-9K’ya düşerse organik olmayan her işlem gibi gelen paylaşımları farkında olmadan takip eden kişiler sayfayı takip etmekten vazgeçeceklerdir. Bu da bir diğer instagram takipçi satın alma dezavantajlarından biri olarak söylenebilir.

ÇÖZÜMÜ DAHA MALİYETLİ AMA DAHA GARANTİ

Gerçek, organik ve kalıcı bir takipçi kitleniz olmasını istiyorsanız instagram’ın “Sponsorlu” adı verilen reklam servisini kullanabilirsiniz. Belki daha maliyetli olacak ama şimdilerde 10000 takipçi satın almak isteyenler bile en az 15 TL ödüyorlar. Daha maliyetli olan ancak garanti ve kalıcı olan bu yolu tercih ederek hem hesabınızı koruyabilir hem de reklam verdiğiniz için instagram’ın gözünde daha prestijli bir sayfaya sahip olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

1 Yorum

  1. gerek yok bunlara milleti takip edin sizleri takip etmesini bekleyin
    karşılıklı takipleşin

Bir cevap yazın