Instagram’ı masaüstünde kullanmayı sevenlere müjde. Hikayeler artık masaüstünde

Sosyal medya devi instagram, web sürümü için hikayeler özelliğini ve kaydet opsiyonunu hizmete açtı.


Bilindiği üzere instagram en çok akıllı telefonlardaki uygulama üzerinde kullanıyor. Her türlü işlevin yapılabildiği mobil uygulama, dünyanın en çok indirilen aplikasyonları arasında gösteriliyor. Ancak instagram kullanan azımsanmayacak bir kitle de sosyal medya uygulamasını masaüstü bilgisayarlardan tarayıcı ile kullanıyorlar.

Web tarayıcı üzerinden instagram’a bağlanan kişilerin de iyi bildiği gibi düne kadar instagram.com üzerinden bağlanan kullanıcılar mobil uygulamada oldukça popüler olan hikayeler özelliğini görüntüleyemiyorlardı. Ancak instagram masaüstü web tarayıcısı versiyonuna bu özelliği de en sonunda getirdi. Windows 10’un instagram uygulaması haricinde daha önce hiçbir web tarayıcısında kullanılamayan hikayeler özelliği artık instagram.com’a girdiğinizde sağ bölümde yer alıyor.

Instagram webe girmek için aynı uygulamadaki gibi kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekiyor. Sonrasında açılan zaman tüneli ile aynı mobil versiyonda olduğu gibi instagram’da gezinebilir, yorum yapabilir, beğeni yapabilir ve keşfete bağlanabilirsiniz. Yeni web sürümünün geliştirilmesine rağmen hala site üzerinden yapılan bağlantılarda fotoğraf paylaşımınına izin verilmiyor. Aslına bakacak olursanız bizim gibi masaüstünü sevenler için oldukça büyük zorluklar yaşatsa da instagram bu konuda oldukça kararlı görünüyor ve masaüstü bilgisayarlardan ve web tarayıcılarından fotoğraf paylaşmaya izin vermiyor.

Instagram webe hikayeler özelliğinin gelmesinin yanı sıra artık beğendiğiniz fotoğrafları kaydedip yer işaretleri ve kaydedilenler listesinden tekrar bakılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Finlandiya Girişimci Vizesi 2022 Başvuru İşlemleri

  Finlandiya Girişimci Vizesi 2022 Başvuru İşlemleri     Avrupa’nın en büyük sekizinci ülkesi olan …

Bir cevap yazın