Intel Core i9 ile 12 çekirdekli işlemciler geliyor

Uzun zamandan beri beklenen ve birçok bilgisayar kullanıcısının hayalini kurduğu 12 çekirdekli i9 işlemciler satışa çıkıyor. i9 işlemciler üst düzey bilgisayarlar için tasarlandı.


Sorunsuz bir performans göstereceğine inanılan yeni 12 çekirdekli i9 işlemciler kullanıcılarla buluşmayı bekliyor. Grafik ve oyun konularında kusursuz olarak nitelendirilen işlemciler ilk etapta masaüstü bilgisayarlar için satışa sunulacak. Core i9-7920X adını taşıyan bu yeni işlemciler 24 iş parçacığına sahip. Core i9-7900X’den sonra hızı ve özellikleri geliştirilen CPU’nun fiyatı da oldukça fazla.

LGA2066 CPU YUVASI BİR İLK OLACAK

Intel X299 Express çip seti kullanan anakartlar için üretilecek olan Core i9-7920X LGA2066 CPU yuvasına tam entegre olacak. İlk çıkan i9 modeli olan Core i9-7900X’dan sonra yeni amiral gemi olarak tanımlanan bu çipset 2.90 Ghz temel hıza ulaşıyor ve performans seçeneğinde Turboboost ile 4.30 Ghz’ye ulaşıyor. Ayrıca bu CPU, 128 GB bellek ile de sorunsuz olarak çalışabiliyor.

ŞİMDİYE KADAR ÇIKAN EN İYİ CPU OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYOR

Firmanın ürün tanıtımında da CPU’nun ne kadar üst düzey bir CPU olduğu fazlasıyla vurgulanıyor. Şimdiye kadar çıkarılmış en üst segment CPU olma özelliğini taşıyan Core i9-7920X, intel kullanıcılarının da hayalleri süsleyecek. Daha çok grafik ve oyun alanında kullanılması ön görülen işlemcinin fiyatı da kendisi gibi heyecan verici. 1199$’a satışa çıkarılacak olan işlemci ayrıca network bilgisayarlarında da kullanılmaya başlanacak. Donma ve yavaşlık sorununu sıfıra indirecek olan işlemcinin kutu içeriği ise diğer intel işlemcilerden farklı değil. Standart CPU Fan’ı kutu içinde yer alacak ve standart şekilde anakarta takılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın