İnternet Televizyonu Netflix’e zam kapıda

İnternette televizyon, dizi ve film seyretmeye olanak tanıyan Netflix, aylık ücretine zam yapacağını duyurdu.


Türkiye’de ve dünyada bir çok kullanıcıya sahip olan Netflix aylık ödemelerine zam yapıyor. Ancak sevindirici haber zam yapılacak ülkeler arasında Türkiye yok. Sadece ABD ve bazı Avrupa ülkelerine uygulanacak zam oranları ise Netflix kullanımını düşürecek mis sorunusunu akıllara getiriyor.

1 DOLARLIK ZAM YAPILACAK

Bir sonraki aydan itibaren yürürlükte olacak zam oranı 1 dolar olacak. Yani aylık 9.99 dolar ödeyen kullanıcılar artık 10.99 dolar ödeyecekler. 5 Kasım itibariyle aylık olarak çekilecek ödemeler bu yönde olacak. Ayrıca özel pakete sahip olan kullanıcılar ise 14 dolarlık bir faturayla karşı karşıya. Bu özel fiyattan dolayı 10.99 dolarlık standart pakete geçiş yapacak kullanıcıların çok fazla olacağı tahmin ediliyor.

TÜRKİYE’DE ZAM ALABİLİR

Netflix şimdilik Türkiye’deki kullanıcıları için herhangi bir zam yapmadı ancak Avrupa ülkelerinde zam yapılmaya başlandıysa Türkiye’ye de hizmetin zamlanacağı tahmin ediliyor. Ülkemizde diğer ülkeler kadar kullanıcıya sahip olmayan Netflix, Türkiye’de bir zam uygularsa belki de elindeki kullanıcıları da kaybedebilir stratejisiyle ülkemizi es geçebilir. Çünkü Netflix Türkiye’de yeni yeni oturmaya başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın