İnternetin Olmazsa Olmazı Adobe Flash’da Yeni Bir Güvenlik Açığı Bulundu

Kaspersky Adobe Flash üzerinde önemli bir açık keşfetti.


İnternet dünyasının olmazsa olmazı olan Adobe Flash üzerinde yeni bir güvenlik açığı bulundu. Adobe Flash üzerinde bulunan bu yeni açıkla birlikte Ortadoğu’da bulunan pek çok bilgisayar ele geçirildi.

Ünlü Rus güvenlik şirketi olan Kaspersky Lab tarafından keşfedilen bu yeni açıkla birlikte Adobe Flash’a yönelik tartışmaları yeniden gündeme getirdi. Kaspersky tarafından paylaşılan bir blog gönderimine göre Adobe Flash üzerinde bulunan önemli açık sayesinde hackerlar erişmek istediği bilgisayarlara FinSpy adında zararlı yazılımı kurabiliyor.

Bu yazılımla birlikte Rusya, İran, Libya, Suudi Arabistan ve Afganistanla birlikte bazı ülkelerde önemli görevde olan kişiler ve ünlü kişiler hedef alındı. Bu açığın Kaspersky tarafından bulunmasının ardından Adobe yetkilileri Kaspersky ile irtibata geçip söz konusu olan açığın kapatıldığını ifade ettiler. İnternetin olmazsa olmazı olan Adobe Flash’ın bir süre sonra fişinin çekileceği Adobe tarafından açıklanmıştı. Görünüşe göre Adobe, Flash’ın fişini çekene kadar Adobe Flash açıkları bulunmaya devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun Estetiği Fiyatları 2023 Burun estetiği operasyonları açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde …

Bir cevap yazın