İnternetsiz yaşayamayan 10 ülke belli oldu

Dünyanın önde gelen araştırma şirketi Ipsos tarafından yapılan açıklamaya göre dünyada internetsiz yaşayamayan kişilerin oranı oldukça fazla. Sadece kişisel amaçlarla değil iş hayatından da oldukça önem taşıyan internet, Türkiye’de olmazsa olmaz değil.


Çağımızın olmazsa olmazı internet tüm dünya tarafından kullanılıyor. Hayatımızın büyük bir çoğunluğunu oluşturan internetin bağlımlılarının sayısı bile azımsanamayacak kadar fazla. Bu sebepten dünya çapında yapılan bir araştırma sonucunda interneti en çok kullanan ve internetsiz yaşayaman 10 ülke belli oldu. Neredeyse tüm iş sektörlerinde kullanılan ve dünyada üzerinden bir çok iş yapılan internete bağımlılarının bulunduğu 10 ülkeyi sizler için inceledik.

HİNDİSTAN BAŞI ÇEKİYOR.

18000 kişi ile yapılan ve 23 ülkeye yayılan araştırma ünlü anket firması Ipsos tarafından gerçekleştirildi. Yapılan araştırmayla ilgili açıklamada internet olmadan hayatlarını sürdüremeyecek olan en büyük toplum Hindistan ve bu ülke araştırmanın %82’sini oluşturuyor. Hindistan teknoloji açısından oldukça üretken bir ülke. Nüfus yoğunluğundan ve işsizlik oranının yüksek olmasından dolayı internet vazgeçilmez bir gelir kapısı olarak tanımlanıyor. Ayrıca yazılım ve bilgisayar konularında da oldukça ileri çalışmalar yağan Hindistan, bir çok ülkeye de bu konuda destek oluyor.

İNTERNETSİZ YAŞAYAMAYAN ÜLKELERİN SADECE 10 ADEDİ AÇIKLANDI

Ipsos firmasının yaptığı araştırmanın raporlarında ise Hindistan’dan sonra %78 ile İngiltere,%77 Çin, %73 Almanya ve %73 Amerika bulunuyor. Türkiye’de oranlar bu kadar yüksek değil. Genç nüfusumuzun internete fazlaca ilgisi bulunsa da yetişkin vatandaşlar interneti olmazsa olmaz olarak görmüyor. Sosyal mecralarda oldukça zaman geçiren genç nüfusa karşın yetişkin nüfus o kadar da ilgili değil ancak iş hayatının gereksinimi olduğu için kullanmayı sadece bir kolaylık olarak görüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın