iOS 10 kullananların birçoğu iOS 11’e geçmek için hala kararsız

iOS 11’in sorunlarından endişeli olan büyük bir kitle iOS 10 kullanımına devam ediyor. İstatistiklere göre Apple kullanıcılarının yarısından fazlası ise iOS 11 son sürümü kullanıyor.


Apple’ın en son iOS işletim sistemini iOS 11’in gerçek kullanımını gösteren yenilenen App Store istatistiklerine göre cihazların yarısından çoğu iOS 11 kullanıyor. Ancak iOS 10’u kullanan kesim de azımsanmayacak kadar fazla. Resmi olarak 19 Eylül 2017’de kullanılmaya başlanan iOS 11, dünyanın her yerinde desteklenen iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarında kullanılan Apple’ın mobil işletim sisteminin en yeni sürümü olarak karşımıza çıkmıştı. İstatistiklere göre iOS 11’in yayınlanmasından iki ay sonra iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcılarının yarısının cihazlarına iOS 11’i yüklediği görülüyor.

Gerçek oranlara baktığımızda güncel olarak iOS 11 kullananların oranı yüzde 52 iken, iOS 10 kullanan ve iOS 11’e henüz geçmeyenlerin oranı ise %38. Geriye kalan oranlar ise daha eski iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcıları ve daha eski iOS sürümlerden oluşuyor. Apple tarafından, iOS App Store’a erişen, uygulamaları satın almak ve indirmek için erişen cihazlara dayalı olarak ölçülen bu istatistikte geçtiğimiz iki ay boyunca iOS 11’in yaşattığı şikayetler , çıtırtı ve pil kullanım sorunlarından endişeli olan kesimin hala iOS 10’u kullandığı anlaşılıyor.

Bu arada Apple, şu anda beta test aşamasında olan iOS 11.2 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Beta 2 paketini geliştiricilere yayınlayan şirket bu sayede kullanıcılarına daha sorunsuz bir iOS 11 deneyimi için çalışmalarını sürdürüyor. Eğer hala iOS 1o sürümü kullanıyorsanız özellikle de saldırıya açık olma ihtimali bulunan açıkları kapatan ve hata düzeltmelerini içeren yeni güncellemesiyle birlikte iOS 11’i telefonunuza indirmenizi ve yüklemenizi öneririz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın