iOS 11.0.3 güncellemesi geldi. Güncellemede birçok yenilik var

Apple iOS 11 mobil işletim sisteminin yeni güncellemesi olan iOS 11.0.3 versiyonu ile yepyeni özellikleri bünyesine katıyor. Birçok hatanın da düzeltildiği mobil işletim sisteminde tasarımsal değişiklikler de var.


Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS 11’in en son güncellemesi iOS 11.0.3 birçok yeni özelliği bünyesinde barındırıyor. Apple bu güncellemede birçok hatayı düzeltmesine ek olarak işletim sistemine de yeni özellikler getirdi. Bu yeniliklerin başında ise Siri’ye yapılan doğal dokunuş ve tasarım değişiklikleri yer alıyor.

iOS 11.0.3 İLE GELEN HATA DÜZELTMELERİ

Apple bizim günlük hayatta iOS 11’i kullanırken farkına bile varamayacağımız bazı hataları bu güncellemede düzeltmiş görünüyor. Bunlardan ilki ise tasarımsal hatalar. Bildirim Merkezi ve Kilit ekranı da dahil olmak üzere hafif tasarım değişiklikleri getiren bu yeni güncellemede dokunuş hissiyatları ve ekran dokunuşları üzerine geliştirmelere yapılmış. Ayrıca 3D Touch adı verilen sistemde de çeşitli hata düzeltmeleri yapılmış. Böylelikle artık dokunduğunuz bölge ekran açısından daha kolay algılanabiliyor.

BİRÇOK YENİLİK VE HATA DÜZELTMESİ GERÇEKLEŞTİ

Teker teker sıralayacak olursak, Siri’nin size hitap ettiği sesi daha doğal bir ses tonuna kavuşmuş. Diğer cihazlar ile bağlantı esnasında daha hızlı bağlantı kurulabilmesi için çeşitli yazılımsal geliştirmeler yapılmış. Dosyalar uygulamasına kaydet özelliği kazandırılmış. Haritalar uygulamasına şerit kılavuzu özelliği gelmiş ve son olarak Notes uygulamasına el yazısı ve belge tarama yetenekleriyle birlikte arama özelliği de getirilmiş. Apple getirdiği tüm bu yenilikler ile iOS 11’e daha da değer kazandırmışa benziyor. Apple iPhone ve Apple iPad için indirilebilir olan iOS 11.0.3 güncellemesi yavaş yavaş her cihaza gelmeye başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın