iOS 11 batarya tüketimi sorunu sona erdi

Geçtiğimiz hafta iOS 11’in yayınlanmasıyla yeni işletim sistemini telefonlarına indirenler bataryanın çabuk bitmesi sorunuyla karşı karşıya kaldırlar. Ancak Apple iOS 11.0.1 güncellemesiyle bu sorunu sona erdirdi.


Yayınlandığı ilk günden beri birçok yeni özellikleriyle kullanıcılarına iyi bir telefon kullanım deneyimi sunan iOS 11, dünyada neredeyse her ülkede bataryanın hızlı bitmesi konusunda binlerce şikayet aldı. Bu soruna kayıtsız kalamayan Apple, iOS 11.0.1 güncellemesini getirerek bu sorunu halletti.

ŞİKAYETLER AMACINA ULAŞTI

Apple’a gelen şikayetler 2 ayrı kolay ayrılıyordu. Bunlardan biri Apple iPhone 8 Plus’taki konuşma esnasında gelen çıtırtı sesleri, bir diğeri de bataryanın hızlı bitmesiydi. Apple batarya problemleri hakkında aldıkları şikayetleri değerlendirerek yazılım departmanından yeni bir güncelleme aldı ve şikayetlerin son bulması açısından bu yeni güncellemeyi getirdi. Eğer iPhone yada iPad’inize iOS 11 yüklediyseniz ve şarjı çabuk bitiyorsa hemen son güncellemeyi denetleyip indirmenizi ve yüklemenizi öneriyoruz.

TESTLERDEN GEÇTİ

iDeviceHelp adlı bir Youtuber tarafından yapılan karşılaştırmada ilk çıkan iOS 11 ile son güncellemeyi alan iOS 11 karşılaştırıldı. Karşılaştırmanın sonucunda eski versiyona göre 1 saat daha fazla kullanım artışı gözlemlenen mobil işletim sistemi kullanıcıların sorunlarını gidermişe benziyor. Ayrıca Apple’ın bu hamlesi de oldukça göz doldurdu. Ürünleri hakkında gelen şikayetlere kayıtsız kalmadığını gösteren Apple hanesine 1 puan daha yazdırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın