iOS 11 bataryayı çabuk bitiriyor

Geçen hafta iOS 11’i kullanmaya başlayan iPhone kullanıcılarından batarya hakkında şikayetler yağıyor.


Apple’ın iOS mobil işletim sistemin son versiyonu olan iOS 11’i indiren ve telefonlarını güncelleyenler iOS 11’den batarya açısından şikayet ediyorlar. Şikayetlerin geneli iOS 11’in telefonların bataryaları çabuk bitirdiği yönünde. Wandera isimli bir analiz şirketi ise 50.000 iOS 11 kullanan iPhone üzerinde yaptığı testte bu durumu doğrular nitelikte sonuçlar aldı.

AĞ BAĞLANTILARI EN ÇOK TÜKETEN ÖZELLİKLER

Apple yeni iOS 11’de Wi-Fi bağlantılarını ve Bluetooth bağlantılarını tamamen kapatmayı mümkün kılamıyor. Bu nedenden dolayı sürekli açık olan Wi-Fi ve Bluetooth ciddi ölçülerde pil tüketiyor. 3D Touch çoklu görev özelliğinin de kaldırılması bu duruma tuz biber ekiyor. Normal şartlarda bir önceki iOS versiyonuyla arasından ciddi farklılıklar olan yeni iOS 11’den çoğu kullanıcı ciddi anlamda şikayetçi.

GOOGLE’DA EN ÇOK ARATILANLAR ARASINDA

Geçtiğimiz Salı günü indirilebilir olan ve iOS 11’i telefonlarına kuranlardan şikayet olan büyük bir kitle Google üzerinden “iOS 11’den geri dönme” aramasını gerçekleştiriyor. iOS 10 mobil işletim sisteminde bulunmayan bu özellikleri ve daha makul kullanım sürelerini geri isteyen kullanıcıların en fazla yaptıkları arama bu yönde. Her yeni iOS işletim sistemi yeniliğinden neredeyse bir problem yaşayan Apple, daha önce de bu tarz sorunlar yaşamıştı. İlk çıkışlarda kullanıcıların geri bildirimlerine göre hareket eden Apple, yaptığı güncellemeler ile maksimum derecede kullanıcılarını mutlu etmeye çalışıyor. Apple’ın, bu sorunu da bir güncelleme ile çözeceğine inanıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın