iOS 11 ile gelecek olan yeni uygulamalar netlik kazandı

Apple’ın iOS 11 işletim sistemini tanıtmasına günler kala sisteme eklenecek yeni özellikler ve uygulamalar da sızmaya başladı. Büyük radikal gelişmelerin yer aldığı sistem kullanıcılara daha kolay ve etkin bir kullanım sağlayacak.


iOS 11’de hep olduğundan daha farklı değişiklikler olacağı iddia ediliyor. Apple, iOS 11 ile daha önce tanıtımını yaptığı ve kullanıma sunduğu versiyonlarında daha farklı ve radikal değişiklikler barındıracak. 12 Eylül’de tanıtılacak olan işletim sisteminde büyük geliştirmeler yer alacak.

DOCK DİZAYNI TAMAMEN DEĞİŞİYOR

Dock dizaynı iOS 11 ile gerçekten ciddi değişikler içine giriyor. Macbook’a benzeyen bir dock yerleşimi olacağı düşünülen sistemde 15 taneye kadar uygulama icon eklenebilecek. Aynı zamanda Home tuşu bulunmadığı için telefonun sağ tarafında yer alan düğmeleri en çok kullanılan uygulamaları ayarlayarak da kullanabileceksiniz. Daha önce kontrol panelinde bir çok değişiklik zaten yapılmıştı ancak en büyük değişiklikler yine kontrol panelinde gerçekleşecek ve tasarım asimetrik bir dizayna sahip olacak. Böylece istediğiniz uygulamaya kısayol ile anında ulaşma imkanınız olacak.

DOSYA YÖNETİCİSİ VE KLAVYE DİZİLİMİNDE RADİKAL DEĞİŞİMLER

Apple kullananların Samsung telefonlardan tek istediği uygulama dosya yöneticisi idi ve işte o beklenen uygulama geldi. Artık bir iOS işletim sistemi tüm sürümlerinde dosya yöneticisine sahip olacak. Böylelikle cihazdaki tüm uygulama ve dosyaları bu uygulama yardımıyla yönetebileceksiniz. iCloud sisteminin de ayarlamanın yer alacağı uygulama Apple kimliğinize dahil olan tüm bilgileri barındıracak. Ayrıca yeni klavye dizilimi geliştirmesiyle ile hızlı erişim yardımıyla bütün tuşlara ikinci bir fonksiyon atayabileceksiniz ve tek yapmanız gereken tuşa dokunup aşağıya doğru sürüklemek olacak. Ayrıca günlük hayatta özellikle sosyal medyada çok kullandığımız diğer semboller veya rakamlar bu dizilimde de yer alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın