iOS 11 Tüm Apple ürünlerinin sadece yarısına yüklenebildi

iOS 11’in kötü şöhretinden endişelenen Apple kullanıcılarının bir kısmı eski sürümlerde kalmak için kararlı görünüyor.


Apple’ın mobil işletim sistemi iOS’un son sürümü olan iOS 11 beklenenden daha az kişi tarafından kullanılıyor. Fazla şarj tüketimi ve görüşme esnasında gelen sesler nedeniyle kullanıcılar tarafından güven kaybı yaşayan iOS 11, Apple iPhone ve iPad kullanıcılarının sadece yarısı tarafından kullanılıyor. Yapılan analizlere göre bir ay önce gelen iOS 11, % 54.49 kullanım payına ulaşabildi.

KULLANICILARIN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ IOS 10 KULLANIYOR

Mixpanel isimli analiz şirketi tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Apple iPhone ve iPad kullanıcılarının %39.17’si hâlâ iOS 10 kullanıyor. %6.34’lük kısım ise eski versiyonları kullanmaya devam ediyor. Bazı cihazların iOS 11’i desteklemedikleri de düşünüldüğünde bu oran son bir aylık verilere göre pek de iyi değil. iOS 10’un sorunsuz çalışması ve iOS 11’den gelen kötü haberlerden endişelenen kullanıcıların yeni sürüme geçmemesi sebebinin ise yeni sürümün daha oturmadığı ve iyileştirmelere ihtiyacı olduğu konusunda yorumlanıyor.

IOS 11 ŞİMDİYE KADAR EN HATALI SÜRÜM SEÇİLDİ

Apple kullanıcılarının forumlarda ve çeşitli mecralarda yaptıkları şikayetler karşılaştırıldığında iOS 11 şimdiye kadar en çok hata veren ve şikayet alan iOS sürümü olma unvanını kazandı. Bekleme durumundayken de dahil olmak üzere pil ömrünü inanılmaz derecede kötü harcayan iOS 11, uygulama çökmeleri, yavaşlamalar ve donmalar konusunda da oldukça fazla şikayet alıyor. Bu arada, şirket, geliştiricilere ve kamu oyundaki yazılımcılara çeşitli beta işletim sistemleri gönderiyor ve şu anda iOS 11.1 üzerinde çalışıyor ancak iOS tüm bu sorunlarının ne zaman sona ereceği ise bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın