iOS 11’den nefret mi ettiniz ? Geri dönüşünüz yok

iOS 11’i yükleyen ve memnun olmayan kullanıcıların eski iOS sürümü iOS 10’a geçme hevesleri maalesef karşılıksız kalacak. Çünkü Apple buna izin vermiyor.


Apple her sene yeni bir iOS mobil işletim sistemi tanıtıyor. Bu senenin sistemi ise bilindiği üzere iOS 11. Ancak yeni versiyon iOS 11 ‘in akıllı telefonlarda kullanılmaya başlandığı andan beri sorunları sürekli kullanıcıların balını ağrıtıyor. İlk önce görüşmeler esnasındaki çıtırtı sorunu baş gösterdi ve daha sonra da bataryanın hızlı tükenmesi şikayetleri gelmeye başladı. Apple bu sorunları çeşitli güncellemeler ile minimize etmiş olsa dahi hâlâ iOS 11 ‘den şikayet eden kullanıcılar var.

IOS 11’DEN IOS 10 GEÇME SORUNU

iOS 11 ‘i beğenmeyenler yada geçmekte acele edenler şu aralar eski iOS versiyonu olan iOS 10’a geri gelmek için seferber olmuş durumdalar. Ancak bu konuda kötü bir haberimiz var. Apple eski versiyon iOS’lara geçişi maalesef engelliyor. Yani iOS 11 kullanmayan başlayan kullanıcılar bu güncel versiyonda kalmak zorundalar. Çeşitli yazılımcılar bu konu hakkında araştırmalar yapmış olsalar dahi internette gördüğünüz iOS 10’a yani bir önceki sürüme geçme sorunu güvenlik sebepleri nedeniyle önerilmiyor. Çünkü eski sürüme geçmek için kullanılan yazılımların kimler tarafından yapıldığı ve içlerine kötü niyetli bir yazılım entegre edilip edilmediği bilinmiyor. Kısacası eğer iOS 11’i indirip yüklediyseniz ve eski versiyona geri dönmek istiyorsanız yapabileceğiniz bir şey yok. Yapabileceğiniz tek şey iOS 11’in gelen güncellemelerle sorunlarının çözülmesi ve sorunsuz olarak çalışmasını beklemek olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın