iOS 11’in bilinmeyen en önemli 4 özelliği

iOS 11’in bilinmeyen ve kullanırken bile farkında olmadığımız 4 mükemmel özelliği sizler için araştırdık. İşte detaylar.


Çıktığı ilk günden beri çeşitli hatalarla yüz yüze gelen ancak gelen son güncellemeler ile şu an sorunsuz olarak kullanılabilen Apple mobil işletim sistemi iOS 11’in bilinmeyen ve kullanıcıyı memnun ederek kullanım sağlayan özelliklerini sizler için derledik.  Apple çıkarttığı her yeni üründe kendisini daha fazla geliştirmesiyle ünlü. Bunu iOS 11 ile bir kez daha kanıtlamış durumda. Son işletim sistemi olan iOS 11′ e arka planda bizim bile bilmediğimiz öyle kolaylıklar sağlıyor ki şaşıracaksınız.

FACETIME İLE EKRAN GÖRÜNTÜSÜ İYİLEŞTİRMESİ

Görüntülü görüşme uygulaması FaceTime ile bir anı biriktirmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için de konuşma esnasında bir ekran görüntüsü almak isteyebilirsiniz ancak gerek operatörlerin çekim gücü yada Wi-Fi’nin çekim gücü nedeniyle konuşma esnasında bulanıklaşmalar olabilir. İşte iOS bu bulanıklaşmış görüşmeler esnasında ekran görüntüsü aldığınızda ekran görüntüsünü bulanık şekilde almıyor. Kendi içinde görüntüyü netleştiriyor. Ama siz bunu yaptığından bile haberdar değilsiniz.

BİRDEN FAZLA UYGULAMAYI AYNI ANDA TAŞIMA

iOs 11 kullanan iPhone yada iPad’in ana ekranında birden fazla uygulama ikonunun yerini aynı anda değiştirebilirsiniz. Herhangi bir ikona basılı tuttuğunuzda başlayan sürüklemeye izin verme durumu esnasında birden fazla ikon seçerek hareket ettirebilirsiniz.

HAFIZAYI DAHA ETKİN KULLANABİLİRSİNİZ

iOS 11’den önce olmayan bu özellik iOS 11 ile birlikte aktive edildi. Ayarlar > Genel > Hafıza bölümüne girdiğinizde karşınıza çıkan kullanılmayan uygulamalar, eski fotoğraf ve mesajlar, mailler ve eklentileri silerek ne kadar yer açabileceğinizi görebiliyorsunuz.. Böylelikle gereksiz ve eski dosyaları silerek telefonunuzda yer açabiliyorsunuz.

ÇEVRİM DIŞI OLSANIZ BİLE HABER OKUYABİLİRSİNİZ

Örneğin uçak ile bir yere seyahat edeceksiniz ve normal olarak telefonunuzu uçak moduna alacaksınız. İnternet olmadığı için mesela Teknoxo.com’da bulunan haberleri okuyamayacaksınız. Ancak iOS 11 bunun için bir çözüm getirmiş. Öncelikle Safari’nin ayarlar bölümünden Çevrim dışı otomatik kaydet özelliğinin aktif olduğundan emin olun. Okumak istediğiniz Teknoxo haberini Okuma Listesine eklediğinizde artık çevrim dışı bile olsanız kaydettiğiniz içerikleri kolaylıkla okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın