iOS 11’in rahatsız etme modu nasıl kullanılır?

iOS 11 ile birlikte gelen “Rahatsız Etme” modu araç kullanırken sizin dikkatinizi dağıtmayacak şekilde kullanmanız için çalışıyor. İşte Rahatsız Etme özelliği hakkındaki tüm detaylar.


iOS 11’in gelmesiyle Apple ürünlerinde bir çok değişiklik ve geliştirme oldu. Bu gelişmelerden birisi de iPhone modellerinde daha çok kullanılan “Rahatsız Etme” modu. Daha çok araç kullanırken kullanılan bu mod ile telefonunuz sizin araç kullandığınızı anlıyor ve tepkilerini sizi rahatsız etmeyecek şekilde ayarlıyor. Bildirimlerini sizi araç kullanırken dikkatinizi dağıtacak şekilde sunmayan yeni iOS 11 rahatsız etme fonksiyonunu nasıl kullanılacağını sizler için araştırdık.

ASIL AMAÇ SİZİ KORUMAK

Rahatsız Etme modu devreye girdiği an itibariyle telefonunuz adeta karanlığa bürünüyor. Gelen çağrılar, kısa mesajlar, WhatsApp bildirimleri ve neredeyse tüm bildirimler susturuluyor. Rahatsız etme modunun aktifleşmesinin de oldukça güzel bir dayanağı var. Eğer telefon belli bir hızdan yukarı hareket etmeye başlıyorsa telefonun sahibinin bir araçta ve konsantrasyona ihtiyacı olduğunu saptayabiliyor. Tamamen sizi korumak için otomatik olarak devreye giren bu özellik tabii ki kullanıcı tarafından kapatılıp açılabiliyor. Ayrıca eğer telefon otomatik olarak Bluetooth ile araca bağlanırsa bu özellik tamamen araca entegre oluyor ve aracın sizin dikkatinizi dağıtmayacak şekilde ayarlanmış bildirimlerine göre çalışıyor.

OTOMATİK YANIT ÖZELLİĞİ BULUNUYOR

Eğer telefonunuz Rahatsız Etme modundaysa ve aracınız da SMS’i okuyabilecek düzeydeyse sesli komut ile bu mesaja cevap vermenize olanak sağlıyor. Ayrıca özellik içinde bulunan otomatik yanıt özelliği ile gelen çağrılar sizin belirlediğiniz bir metin ile otomatik olarak cevaplanabiliyor. Rahatsız etme özelliğini açmak da oldukça kolay. Yeni iOS 11 ayarlar ekranından “Rahatsız Etme” modunu aktif edebiliyorsunuz. Fonksiyonun içinde bulunan seçenekler ile modu istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın