IP Numaramı nasıl öğrenebilirim?


IP numaranızı öğrenmek, bazen anlık ihtiyaçlarınızı gidermek için son derece büyük önem taşır. Bilindiği gibi IP, tam olarak internetteki adresinizi tanımlamaktadır. Web siteleri ve sağlayıcılar sizi bu adres aracılığıyla kategorize eder. En basitinten internete bağlandığınız ülkeyi, birçok hosting / yer sağlayıcı IP aracılığıyla benimser.

IP adresinizi öğrenmek için internet üzerinden birçok web sitesi vardır. Bu sitelerin bazıları yanlızca bağlandığınız IP’yi gösterirken bazıları da ip numaranıza ek olarak sizlere DNS değiştirme, windows 7, windows 10 gibi farklı windows türlerinde IP numaranızı nasıl manipule edeceğiniz konusunda sizi bilgilendirir.

Örnek vermek gerekirse ; http://www.ip-numaram.net/dns-ayarlari/dns-degistirme bu adreste windows 10 kullanıcıları için DNS değiştirme işleminin nasıl yapılacağı net şekilde anlatılmıştır. Sadece bilgisayar tabanlı değil IOS ve Android işletim sistemi kullanan cep telefonu sahipleri için de açıklamalı anlatımlar mevcuttur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2. El Switch Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Switch’ler bilindiği üzere bilgisayar networklerinde bilgi akışını düzenleyen yapı elemanlarıdır. Özellikle ikinci el olarak switch alınırken dikkat edilmesi gerekenler listemizi yazımızda okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir