iPad Pro, 2018 yılında Face id ve tam ekran olarak gelebilir

Çeşitli raporlarda Apple’ın iPad tabletinden Home tuşunun kaldırılacağı söylentisi yayılmaya başlamışken şimdi yepyeni bir iddia daha ortaya atılıyor. Raporda yeni iPad’lere Face id’nin de geleceği söyleniyor.


2018 yılında piyasaya sürülecek olan iPad Pro’larda iPhone X’ten de aşina olduğumuz yüz tanıma sistemi Face id de buluncağı söyleniyor. Apple, gelecek yıl iPad serisinde bazı büyük tasarım değişiklikleri yapmayı planladığı da gelen haberler arasında.

iPhone X’in son derece popüler olduğu bu dönemde Apple, 1.000 dolarlık akıllı telefonun özelliklerinin bir kısmını iPad Pro’ya da getirmeyi planlıyor ve cihaza 2010 yılında piyasaya sunulduğundan beri değişmeyen yasarıma yeni ve çarpıcı bir yeni tasarım vermeyi planlıyor. Geçtiğimiz senelerde satışları düşse de iPad 2017’de ciddi bir satış oranı yakaladı. Bu sonuçlara göre de iPad’ten umudunu kesmeyen Apple, iPad’e gerçek derinlikte bir kamera ve kenardan kenara ekran eklemeyi planladığı söyleniyor.

Bloomberg’ün raporuna göre Apple, 10.5 inç boyutlarında yeni bir iPad’in Face id teknolojisi ile donatılacağını ve ayrıca bu tabletinde 2018 yılındaki Apple lansmanında tanıtacağını iddia etti. Face ID’nin gelecek yıl iPad Pro’ya geleceğini daha önce de çeşitli kaynaklardan duymuştuk ancak KGI Menkul kıymetler analisti Ming-Chi Kuo, yaklaşık bir ay önce aynı iddiayı ortaya atmıştı. Apple tedarikçileri yeterince bileşen üretebildiği müddetçe Face id teknolojisinin tüm Apple mobil ürünlerine geleceğini umuyoruz. 2018 iPad’e daha yeni bir işlemci ve özel Apple GPU’yla birlikte bazı yeni eklemelerin de geleceği konuşuluyor. Bunların içinde ise Apple’ın kalemi olan Apple Pencil da var.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın