iPad’ler ve MacBook’lara bu sene yenilik yok

Geçtiğimiz hafta yapılan Apple lansmanın gözler ayrıca yeni iPad ve yeni Macbook’u da aradı. Ancak Apple’dan tablet ve bilgisayarlar için henüz bir yenilik beklenmiyor.


3 Kasım satışa başlanması hedeflenen yeni iPhone X ile yine bir teknoloji şaheseri üretecek olan Apple, geçtiğimiz günlerde Apple Park’ta gerçekleştirdiği tanıtımda sadece yeni iPhone 8, 8 Plus, iPhone X, Watch 3 ve yeni nesil Apple TV’yi tanıtmıştı. Tanıtımda gözler yeni iPad ve yeni Macbook’u aradı ancak bu cihazlar hakkında herhangi bir yenilikten de bahsedilmedi.

MACBOOK YAKIN ZAMANDA YENİLENMİŞTİ

Oldukça fazla satışı bulunan ve en sorunsuz dizüstü bilgisayarlardan biri olarak görünen Macbook geçtiğimiz Haziran ayında yenilenmiş ve piyasaya sürülmüştü. Eğer bu lansmanda yeni bir Macbook tanıtılmış olsaydı, Haziran ayında yeni Macbook alanlar gerçekten çok kızacaklar ve şikayet bildirimlerinde bulunacaklardı. Intel Kaby Lake R işlemcileri ile güncellenen yeni Macbookların üzerine yeni bir Macbook’un tanıtılmaması aslında kullanıcılar için çok da sürpriz olmadı.

TABLETE OLAN İHTİYAÇLARI AKILLI TELEFONLAR KARŞILAMAYA BAŞLADI

Apple’ın satış ve pazarlama stratejisine artık tabletler ters düşebiliyor. Kaldı ki telefonların boyutları büyüyerek neredeyse tablete yakın hale geldiler. Bu da kullanıcıların tablet seçimleri yerine telefon almaya itiyor. Bunu bilen Apple ise iPad için herhangi bir atılım yapmamış durumda. Ayrıca artık iPad Mini’nin hiç üretilmeyeceği bile söyleniyor. Bunun yerine iPad Pro 3 gelebilir ancak onun da ne zaman tanıtlacağı ve satışa çıkacağı hakkında sızıntı haberi bile yer almıyor. Yeni Macbook ve yeni iPad için önümüzdeki sene sızıntı haberleriyle ne olacağını öğrenebilecekmişiz gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Veterinerbayrampasa.com

Veteriner bulmak bazen çok zor olabiliyor. Evcil hayvan besleyen kişiler en iyi veterineri bulmak için …

Bir cevap yazın