iPhone 7, 2017 yılının ilk yarısında en çok satılan telefon oldu

Apple geçtiğimiz sene de olduğu gibi bu sene de yılın ilk yarısında en çok satan üretici olmayı başardı. Bu başarı da iPhone 7 ve 7 Plus ile gerçekleşti.


IHS Markit analiz şirketinin yapmış olduğu değerlendirmeye göre Apple iPhone 7, 2017 yılının ilk 6 ayında en çok satılan telefon olarak listenin başında yer alıyor. 2.liği de kimseye bırakmayan Apple, iPhone 7 Plus ile en fazla satılan 2. akıllı telefon ünvanını aldı. iPhone’ları ise Samsung’un orta sınıf telefonu olan Galaxy Grand Prime Plus izliyor.

GEÇEN SENE YİNE APPLE LİSTENİN BAŞINDAYDI

Tüm dünya üzerinde yapılan analizde en çok satılanlar listesinden geçtiğimiz sene de Apple’ın telefonları en üst sıralardaydı. Geçen sene iPhone 6 ve 6Plus2ın başı çektiği listede, bu sene iPhone 7’lerin satış adedi çok daha az. Geçen sene %10’luk pazar payına sahip olan iPhone’ların bu oranı bu sene %7’ye kadar düştü. Apple bu oranı önümüzdeki sene iPhone X ve iPhone serisi ile daha yukarıya taşımayı hedefliyor.

İLK 10’DA BEŞ SAMSUNG TELEFON VAR

Duyurulan en çok satanlar raporundan 5 adet de Samsung’un akıllı telefonu yer alıyor. Bunlar Samsung S7, S7+, S8, S8+ ve 3.lük ünvanını alan Galaxy Grand Prime Plus. Ayrıca bir adet de Oppo ve 2 adet de Huawei cihazı listede yer alıyor. Huawei bu oranı geçtiğimiz senelerle karşılaştırıldığında oldukça yükseltmiş durumda. Dünyanın en çok satan 2. üreticisi olan Huawei de gelecek seneki satışlarıyla pazardaki satış oranını yükseltmeyi hedefliyor. Önümüzdeki senenin ilk yarısında ise bu listenin başında 2 farklı iPhone yerine 3 farklı iPhone da görebiliriz. Bunlarda tahmini olarak iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X akıllı telefonları olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

Bir cevap yazın