iPhone 8 ve 8 Plus’ın Türkiye fiyatları açıklandı

Apple’ın yeni iPhone modelleri için iPhone 8 fiyatı ve iPhone 8 Plus fiyatı belli oldu. işte iPhone 8 ve 8 Plus Türkiye fiyatları.


Apple’ın Türkiye’ye gelen ilk yeni nesil akıllı telefonları iPhone 8 ve 8 Plus’ın mobil operatörler tarafından gelen bilgiler dahilinde fiyatları açıklandı. Dün Turkcell’in iPhone 8 ve 8 Plus’ın Turkcell’in web sitesinden ve Turkcell abone merkezlerinden ön siparişe çıktığını açıklamıştık. Bugün ise telefonların satış fiyatları da belli oldu.

64 GB’LİK ve 256 GB’LİK iPHONE’LARIN FİYATLARI BELLİ OLDU

iPhone 8 ve 8 Plus’ın şimdilik ilk etapta 64 GB’lik modelleri gelecek. Bu telefonlar ise iPhone 8’de 4149 TL olarak fiyatlandırılmış. Yani bilinen ilk fiyat iPhone 8 64 GB fiyatı 4149 TL. iPhone 8 Plus ebatlarına göre daha büyük olduğu ve yazılımsal olarak daha fazla özellik taşıdığı için daha pahalı olarak fiyatlandırılmış. iPhone 8 Plus 64 GB fiyatı ise 4699 TL. Ayrıca iPhone 8 fiyatı bununla da sınırlı kalmıyor. 256 GB’lik iPhone 8 4959 TL’den satışa sunuluyor. Son olarak da iPhone 8 Plus fiyatı için 256 GB’lik model 5499 TL’lik fiyat etiketine sahip.

KONTRATLI SATIŞLAR BAŞLIYOR

Turkcell, Vodafone ve Türk telekom operatörlerinden satın alınabilecek olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus hem peşin olarak satılacak hem de 12 / 24 / 36 aylık kontratlı operatör satışları da gerçekleşecek. iPhone 8 ve 8 Plus’ın fiyatları bu yöndeyken iPhone X’in fiyatı hakkında tahmin dahi yapamıyoruz ancak Türkiye’deki vergiler ile iPhone X fiyatı gerçekten akıl almaz olacağa benziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Flikoston.com

Flikoston, online ortamda, nitelikli içerikler arayanların isteklerine yanıt veriyor. Site, genel kültür, sanat ve felsefeye …

Bir cevap yazın