iPhone 8 Plus’ı tüm detaylarıyla inceledik

Apple’ın iPhone 8 Plus telefonu elimize ulaştı ve tüm detaylarını ve özelliklerini inceledik. İşte tüm detaylar.


En sonunda iPhone 8 Plus elimize ulaştı ve enine boyuna tüm detaylarıyla, tüm özellikleriyle incelemeyi tamamladık. Ortaya kullanıcıyı memnun edebilecek ve iPhone X’i beklemeyen sabırsız kitleyi fazlasıyla memnun edecek bir telefon olduğunu gözlemledik.

TASARIM VE MALZEME KALİTESİ

iPhone 8 Plus aslında bir iPhone 7 Plus hatta bir iPhone 6 Plus. Birkaç küçük ayrıntı haricinde tasarım olarak neredeyse aynı olan akıllı telefonun yapım ve malzeme kalitesi ise eski modellerine göre bir nebze de olsa üst seviyede. Bir önceki bir kaç modelde bulunan parmak izi okuyuculu Home tuşu yine iPhone 8 Plus’ta da yerini almış durumda. iPhone tasarım olarak eski modellere aşırı derecede yakın olmasına rağmen onlardan daha ağır bir telefon.

DONANIM VE PERFORMANS

iPhone 8 Plus geleneksel A11 bionic işlemci kullanıyor. Benchmark testlerinde en performanslı telefonlardan biri olarak öne çıkan iPhone 8 Plus, en yakın rakiplerine göre daha hızlı. Tabii ki bundan en büyük pay iOS 11 ve güncellemeleri. Sürekli gelen iyileştirme güncellemeleri ile istikrarlı bir şekilde çalışan iPhone 8 Plus, şu an piyasadaki en hızlı iPhone olma özelliğini taşıyor.

EKRAN

Apple her yeni iPhone modelinde ekran teknolojisini biraz daha geliştiriyor. 1080p ekran çözünürlüğünü destekleyen LCD ekran yine iPhone 8 Plus’ta da kullanılmış. Bir önceki model olan iPhone 7 Plus ile aynı ekranı kullanan 8 Plus’ın ekranında ufak tefek konstrat, parlaklık ve keskinlik iyileştirmeleri mevcut. iPhone X’in OLED ekran teknolojisini alamayan 8 Plus görüntü ve ekran konusunda doyurucu bir kullanım sağlıyor.

KAMERA

Kamera teknolojisi maalesef iPhone 7 Plus ile aynı. Objektif özellikleri ise f / 1.8 ve yakınlaştırılmış modda f / 2.8 değerlerine sahip. iPhone 7 Plus’ta bulunan portre ve diğer modlar bu iPhone’da da yerini almış. Kısacası iPhone X’te beklentileri yükselten kamera özellikleri iPhone 8 Plus’ta yer almıyor. Ancak iPhone 7 Plus’ın kamerası kullanıcılar tarafından beğenildiğine göre iPhone 8 Plus’ın kamerası aynı övgüleri hakedecek gibi görünüyor.

SONUÇ

Genel olarak iPhone 7 Plus ile birkaç özellik haricinde neredeyse aynı olan 8 Plus’ın hız ve tasarım anlamında birkaç küçük değişikliği var. iPhone 8 Plus belliki orta gelirli kullanıcılar için (!) çok iyi bir kullanımı hedefliyor. İlk çıktığı günlerde bataryanın çabuk bitmesi ve görüşme esnasından gelen çıtırtı sesleriyle kötü algılar oluşmasını sağlamıştı. Ayrıca iPhone 8 Plus’ların bir diğer problemi de son dönemlerde teknoloji haberlerinde de çıkan batarya şişme sorunları. Apple bu sorunların büyük bir bölümünü halletmiş olsa da yine de iPhone 8 PLus’a olan bakış açısı şu an tam güven teşkil etmiyor. Türkiye’de henüz satışa çıkmayan iPhone 8 Plus’ın ülkemize gelmeden önce sorunlarının çözülmesi bekleniyor. Kısacası fiyatını hakeden bir telefon olarak görülse de güvenlik konusu hâlâ kafa karıştırıcı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın