iPhone 8 ve 8 Plus siparişleri yetiştirilemiyor

12 Eylül’de tanıtımını gerçekleştirilen iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin ön siparişine 15 Eylül’de başlandı. Alınan ön siparişlerin fazlalığından dolayı kullanıcılara telefonları daha geç ulaşacak.


Apple sözünü tutmak için çok çalışıyor. Yapılan etkinlikte 15 Eylül’de ön siparişin sadece iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri için yapılacağı duyurulmuştu. Telefonu satın almak isteyenler ise ön sipariş vermeye başladılar ancak durum biraz kritik. Apple vaadettiği teslim tarihinden daha geç teslimat yapabilir.

29 ÜLKEDE ÖN SİPARİŞE AÇILDI

15 Eylül’de ön siparişin açılmasıyla en iyi tarih olarak 22 Eylül – 25 Eylül arasında teslimat yapılacağı duyurulmuştu ancak işler beklendiği gibi gitmiyor. Sadece iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri modellerinin ön siparişe açılmasının ardından yoğun ilgi gören telefonları yetiştirmek için Apple gece gündüz çalışıyor. Bazı ülkelerde 1-2 haftayı bulan gecikme süreleri yer alıyor. Bazı ülkelerde ise sadece iPhone 8 kargolanacakken bazılarında ise 8 Plus’ın kargolanacağı duyuruldu. Örneğin İtalya için ilk etapta iPhone 8 teslim edilecekken, İngiltere’de sadece iPhone 8 Plus’lar teslim edilecek.

SİPARİŞLERDE GECİKME OLUMSUZ DURUMUN HABERCİSİ

Apple’ın parça sıkıntısı daha önce sızıntı haberlerinde de yer almıştı ancak bu gecikmeler sızıntı haberleri de doğrular nitelikte. Apple’ın iPhone X’i de 3 Kasım’da satışa sunacak olmasının sebeplerinden en büyüğü de yine parça tedariğinde sorun yaşaması olarak yorumlanıyor. Türkiye’deki ön sipariş yada satış tarihi için hala beklemede ve yakında ibareleri yer alsa da diğer ülkelerdeki durumu stabil etmeden ülkemizde satışa sunulmasının ön görülmediği düşünülüyor. Henüz fiyatlar hakkında bile net bir bilginin yer almadığı ülkemizde satış ve ön sipariş için de net bir tarih belirtilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

Bir cevap yazın