iPhone 8 ve 8 Plus’ın maliyetleri belli oldu

Apple yeni iPhone 8 ile 8 Plus’ı çıkarttıktan sonra teknoloji çevreleri telefonların maliyetlerini merak ediyorlardı. IHS Market isimli teknoloji analiz şirketi tüm merakları gidererek telefonların maliyetlerini açıkladı.


IHS Market adı verilen analiz şirketi tarafından verilen raporda geçtiğimiz günlerde satışa çıkan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın maliyet değerleri açıklandı. iPhone 7 ve 7 Plus ile aralarında çok az bir maliyet farkı olan telefonların satış fiyatlarına göre Apple’a büyük kâr payı bırakıyor.

NEREDEYSE %300 KÂR ELDE EDİLİYOR

Apple yeni iPhone 8’in 64 GB’lik modeli 699 dolardan satışa sundu. Ancak IHS Marketin raporuna göre yeni iPhone 8’in Apple’a maliyeti sadece 247,51 dolar. Yani Apple sadece iPhone 8’den bile iyi bir para elde ediyor. iPhone 8 Plus, standart 8’e göre daha fazlaya mâl ediliyor ancak 799 dolarlık satış fiyatıyla daha yüksek fiyat etiketine sahip. iPhone 8 Plus’ın Apple’a maliyeti ise 295,44 dolar.

MALİYETİ ARTTIRAN UNSURLARDAN BİRİ DE KABLOSUZ ŞARJ

Yeni Apple mobil ürünlerinin tümünde kablosuz şarj özelliği mevcut. Bu özellik ile maliyetler de yükseliyor. iPhone 7 Plus ile iPhone 8 Plus’ın arasındaki 17 dolarlık maliyet farkı da hem kablosuz şarj ünitesinden hem de 32 GB’lik hafıza arttırımından kaynaklanıyor. Yeni A11 Bionic yonga seti ile gelen telefonların diğer işlemcilerden daha gelişmiş olmasının fiyatı da Apple’a 27.50 dolar olarak yansıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın