iPhone 8 ve iPhone X’de FM Radyo özelliği bulunmuyor

Apple’ın tanıtımının ardından soru işaretleri bir bir giderilmeye devam ediyor. Daha önce hiçbir iPhone’da bulunmayan FM Radyo özelliği maalesef yeni iPhone’larda da yok.


Gelişen teknoloji ve internet üzerinden indirilen uygulamalar radyo geleneğini yoketmek üzere. Boş zamanlarında radyo dinleyenlerin oranı oldukça az olmasına rağmen radyolar en çok otomobillerde kullanılıyor. Ancak radyoyu hala çok seven ve dinlemekten keyif alan kullanıcılar yeni iPhone serisinden de radyo özelliğini bekliyorlardı.

UYGULAMA OLARAK RADYO İNDİRİLEBİLİR

Maalesef yeni iPhone 8 ve iPhone X’de de entegre FM Radyo özelliği bulunmuyor.Eski dönemlerde kulaklık üzerinden çalışan ve anten olarak da kulaklığı kullanan Android ve diğer telefonların aksine Apple böyle bir iç uygulama geliştirmemiş. Ancak FM Radyo özelliğini online olarak gerçekleştiren uygulamalar da yok değil. Bu uygulamalar tamamen internet üzerinden çalışıyor ve mobil veriye ihtiyaç duyuyor. Wifi alanında yer alıyorsanız kablosuz olarak kullanabileceğiniz bu radyo uygulamaları ücretsiz olarak iTunes’ta indirilebilir durumda.

1000’DEN FAZLA RADYO KANALI ÜCRETSİZ

Örnek olarak Tunein Radio uygulaması tamamen ücretsiz ve kullanıcılarına güzel bir radyo deneyimi sunuyor. İçinde yerel ve yabancı olmaz üzere 1000’den fazla radyo istasyonunu barındıran uygulama net ve kesintisiz bir hizmet sunuyor. Ayrıca RDS özelliği ile o an dinlediğiniz şarkının da isminin yazıldığı bir ekrana sahip olan uygulama, hem iOS kullanıcıları hem de Android kullanıcıları için indirilebilir durumda. Kısacası Apple yine kendi geleneğini bozmayarak telefonlarına FM Radyo özelliğini entegre etmedi. Geçtiğimiz senelerde satışta olan ve müzik dinlemek için üretilen iPod’da dahi FM Radyo olmazken yeni iPhone’larda da bu özelliği beklemek yanlış olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın