iPhone 9 söylentileri derledik. İşte yayın tarihi, fiyatı ve özellikleri

iPhone 9 ne zaman çıkacak ? Hangi muhteşem özelliklere sahip olacak ? İşlemci ve diğer önemli farklılıkları neler olacak? İşte bildiğimiz herşey.


iPhone 9, iPhone X2 veya adı ne olursa olsun, önümüzdeki yıl gelecek olan iPhone hakkında gelen tüm haberleri bir başlık altında toplamak istedik. iPhone 9 hakkında en son gelen haberler, sızıntılar ve söylentilerin hepsi bu yazımızda yer alıyor.

BİR SONRAKİ iPHONE’NUN ADI NE OLACAK ?

Apple bugüne kadar piyasaya sürdüğü tüm akıllı telefonlar tutarlı bir isimlendirme yolu izliyordu. S serilerinin gelmesine rağmen hep ardışık sayılarla günümüze kadar geldi. Ta ki iPhone X (On)’e kadar. iPhone 4: 2010 iPhone 4S: 2011 iPhone 5: 2012 iPhone 5S: 2013 iPhone 6: 2014 iPhone 6S: 2015 iPhone 7: 2016 iPhone 8 ve iPhone X ise 2017 yıllarından satışa sunuldu. Bundan sonraki iPhone’un ismi ise iPhone 9, iPhone X2 veya iPhone Pro olabilir.

iPHONE 9 ÇIKIŞ TARİHİ

Apple tüm ürünlerini Eylül aylarında tanıtıyor. Şimdiye kadar üretilen tüm telefonlarının tanıtımlarını Eylül aylarında yaptı. Ancak çıkış tarihleri de hep Ekim aylarına denk geldi. Sadece iPhone X, 3 Kasım da satışa çıkacak. Kaldı ki zaten her zamanki düzeni hem çıkış tarihi olarak hem de isim olarak iPhone X bozuyor. 2018 yılında çıkacak olan yeni iPhone’un da Eylül ayında tanıtılması ancak Ekim ayında satışa sunulması muhtemel görünüyor.

iPHONE 9’UN TASARIMI NASIL OLACAK ?

Geleneksel tasarım az da olsa iPhone X ile bozuldu ancak telefonun narin yapısı ilk iPhone’dan beri aynı. Apple 2018’de çıkartacağı iPhone 9 için de bu tasarımdan şaşmayabilir. Ancak ekran konusunda OLED Super Retina’ya geçen telefonların yeni bir ekran teknolojisiyle gelmesi mümkün. Ayrıca Apple’ın iPhone X’e yetiştiremediği ekrandan parmak izi okuyucu da bu ekrana entegre edilebilir.

ÖZELLİKLER

A11 işlemciye sahip olan iPhone 8 ve 8 Plus’a iPhone 9’un da buna yakın bir işlemciyle gelmesi şaşırtıcı olmaz. Apple bu işlemcide şimdiye kadar hiç sorun yaşamadı. Bu sebepten de aynı işlemcinin geliştirilmiş versiyonunu kullanabilir. Bunun adına da Apple A12 işlemcisi denebilir. Ayrıca uzaktan şarj, tamamen su geçirmezlik, daha yüksek hafıza alanı gibi özellikler de iPhone 9’da yada iPhone X2’de yerini alabilir.

Şimdiye kadar hiçbir şey resmileşmiş ve netleşmiş değil. Yukarıda okuduğunuz tüm bilgiler söylentiler ışığında derlenmiştir. Ayrıca fiyat konusunda da iPhone 9’un iPhone X’ten daha pahalı olması da bekleniyor.Bakalım gelecek bize nasıl bir iPhone sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

1 Yorum

  1. iPhone 9’un iPhone X kadar satılacağını düşünmüyorum

Bir cevap yazın