iPhone ve Android telefonlarda arkaplanda Youtube nasıl oynatılır ?

Chrome bazen size YouTube uygulamasından daha iyi bir YouTube deneyimi yaşatabiliyor. İşte Android ve iPhone telefonlarında arkaplanda Youtube’ta video izleme ve müzik dinleme yöntemleri


Youtube kullanıcılarının belki de en çok şikayet ettikleri konulardan biri olan arkaplanda Youtube’un çalışmaması konusuna Chrome üzerinden bir çözüm yolu bulundu. Artık Youtube’da dinlediğiniz müziği telefonunuzda başka birşey olmadan kesintisiz olarak dinleyebileceksiniz.

Youtube’un geleceğin televizyonu olacağı herkes tarafından tahmin ediliyor. Ancak Youtube’un kendi mobil uygulamasını çalıştırırken başka bir uygulamanın kullanılmasına imkan tanımıyor. Bu da Youtube’un geleceğin televizyonu olma hedefine karşılık büyük bir engel olarak görülüyor.

ÖNCELİKLE BU YOLLARI DENEYİN

Android telefonlar için: Chrome tarayıcısında www.youtube.com adresini açın. Sağ üstteki üç nokta menüsünde, “Masaüstü iste” kutusunu işaretleyin. Dinlemek istediğiniz videoyu bulun ve oynat tuşuna basın. YouTube size bildirim göndermek istediğini söyleyen bir uyarı gösterilirse kabul edin. Chrome uygulamasından çıkın ve bildirim menüsünden artık istediğiniz videoyu izleyebilirsiniz.

iOS iPhone telefonlar için: Dolphin web tarayıcısını iOS cihazınıza indirin. Dolphin’de www.youtube.com adresini açın. Dinlemek istediğiniz videoyu bulun ve oynat tuşuna basın. Dolphin uygulamasından çıkın ve oynatmayı iOS Kontrol Merkezi’nden kontrol ederek devam ettirebilirsiniz.

FARKLI ÇÖZÜMLER DE BULUNDU

Google Pixel 2 telefonunu test ederken uzmanlar tarafından belki de bir açık olarak görülen bir çözüm yolu bulundu. Örneğin Telegram mesajlaşma uygulamasının Android sürümü, YouTube video bağlantılarını doğrudan başka bir uygulamaya göndermek zorunda kalmadan oynatabiliyor. Böylelikle dinlemek istediğiniz herşeyi kendinize mesaj olarak atabilirsiniz. Böylelikle Chrome altyapısını kullanarak diğer tüm işlemleri arkadan Youtube videosu oynarken kullanabilirsiniz. Hatta bu özelliği 24 saat yayın yapan radyo kanalları için de kullanabilirsiniz.

Bir diğer çözüm yolu ise Galaxy Note 8 veya LG V30 kullanmak. Bu telefonlar ekran içinde aynı anda ikinci pencereyi açtığı için Youtube uygulamasını aynı anda diğer uygulamalar ile birlikte kullanabilmekte. iOS için bu konu sorunlu olsa da, iOS’un da çözümü yukarıda belirttiğimiz Telegram uygulamasından geçiyor. Açıkçası insanlar sırf Youtube’dan aynı anda müzik dinleyip diğer yandan da telefonla oynamak için bu zahmete katlanmayabilirler ancak Youtube’un bu stratejisinin sebebi de gerçekten akıl alır gibi değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Seksi Fantazi Sütyen Takımları İçin Pamuk Tenim!

    Fantazi Sütyen Özenle üretilmiş ve dikkatli bir şekilde piyasaya kazandırılmış iç giyim unsurlarının …

Bir cevap yazın