iPhone Rose Gold’a veda ediyor

Apple bir gelenekten daha vazgeçiyor. Eski iPhone modellerinde seçenek olarak sunduğu Rose Gold gövde rengini artık kullanmayacak.


Son tanıtımlarda gösterilen iPhone modellerinde son dönemlerin oldukça popüler olan rengi Rose Gold renginden hiç bahsedilmiyor. Yeni iPhone 8 ve 8 Plus ve ayrıca iPhone X’te de dahil olmak üzere artık bu rengin kullanılmayacağı belirtiliyor. Daha çok kadınların sevdiği Rose Gold renkli iPhone modellerine anlaşılan artık veda ediyoruz.

TÜM CİHAZLARDA BULUNAN ROSE GOLD SEÇENEĞİ KALKIYOR

Tüm Apple ürünlerinde geçtiğimiz dönemlerde gövde rengi olarak kullanılan Rose Gold rengi eski modeller haricinde hiç bir cihazda kullanılmamaya başlanıyor. Sabit eski renklere göre farklı bir kullanıcı kitlesinin talep ettiği Rose Gold renkli cihazlar artık geçmişte kalıyor ve satışları da sadece eski stoklarda bulunanlara göre yapılıyor.

YENİ IPHONE MODELLERİNDE SADECE 3 RENK MEVCUT

JetBlack adı verilen renkte dahil olmak üzere Rose Gold’tan da vazgeçen Apple, yeni cihazlarını sadece 3 renk olarak üretmeyi planlıyor. Lansmanda belirlenen bu renkler ise gümüş, uzay grisi ve altın renkleri. Bu renkler dışında Apple’ın daha önce çıkarttığı Red versiyonu gibi bir gövde renginin ileriki dönemlerde çıkıp çıkmayacağı ise bilinmiyor. Kaldı ki ilk iPhone 7 tanıtımında dahil iPhone 7 Plus Red tasarımından bahsedilmemişti. Apple telefonlarını pazarlamak için renk seçeneklerini kullanmayı iyi biliyor. Uzmanlar tarafından yapılan tahminlere göre iPhone X yüksek satış grafiğine ulaşacak ancak Apple iPhone X’i çıkarttıktan belli bir süre sonra da yepyeni ve daha önce kullanılmamış bir renk ile iPhone X’i giydirebilir ve satışa sunabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın