iPhone X, ekrana başka biri baktığında bildirimleri kapatacak

Apple, iPhone X ile kullanıma açacağı yüz tanıma sistemine ek bir özelliği de entegre ediyor. iPhone X’e başka birisi baktığında tüm bildirimler engellenecek.


Apple, bildirim yönetimi konusunda iOS 11 için yeni bir dizi seçenek hazırladı ve bu seçenekler Face id yüz tanıma sistemine sahip iPhone X ile birlikte kullanıma açılacak. Güncel iPhone’ların kilit ekranındayken gelen bildirimleri gösterme ve gizleme gibi seçenekleri mevcut. Ancak bunu iOs’un bildirim merkezinde de değiştirebiliyorsunuz. Gelen mesajları ya da diğer tüm bildirimleri manuel olarak da kaldırabiliyorsunuz ancak iPhone X bunları daha farklı bir boyuta taşıyor.

SİSTEM BAŞKA BİRİNİ ALGILANDIĞINDA BİLDİRİMLER GÖRÜNMEYECEK

iPhone X ile gelecek yeni özellikte ekrana sisteme tanımlanmayan bir yüz baktığı zaman bildirimler görünmeyecek. Ekran sadece açılacak ancak sadece kilit kodu girme ekranı gelecek. Böylelikle telefon sahibi haricinde hiç kimse telefona gelen cevapsız aramaları, mesajları ve diğer tüm bildirimleri göremeyecek.

GİZLİLİK VE GÜVENLİK ARTTIRILIYOR

Apple kullanıcılarının en güvenli şekilde iPhone’larını kullanmak için bir dizi yeniliği de iOS 11 ortamına getiriyor. Bildirim ekranlarında yapılan geliştirmeler ile yüz tanıma sisteminde olan özelliğin bir diğer versiyonu Touch id yani parmak izi okuyucusu olan telefonlarda da çalışabilir. Bu sistemin nasıl çalışacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmazken, iPhone X’in çıkışından sonra gelecek olan iOS güncellemesinde tüm detayların belli olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmir’de Kadın Doğum Uzmanı Arayanlara Profesyonel Klinik

 ​Kadın sağlığı ciddiye alınması gereken sağlık sorunlarını içine alıyor. Bu nedenle kadın hastalıkları ve doğum …

Bir cevap yazın