iPhone X gecikmeyecek. Kasım ve Aralık aylarında satışta

Hakkında belki de yüzlerce haber yapılan Apple iPhone X’in tedarik sorununa yetkili ağızlardan açıklama geldi.


Apple’ın Kasım ayının başında satışa çıkartmayı planladığı iPhone X modeli için geri sayım başladı. Hakkında çeşitli haberler yapılan iPhone X’in tedarik sürecinden yaşanan sorunlar nedeniyle piyasaya çıkmasının ertelenmesi bekleniyordu. Ancak DigiTimes’ın haberine göre Apple bu konuyu belli ölçüde çözdü. Yapılan analizlerde tedarik süreçleri hakkındaki olumsuz etkiler silinmiş görünüyor.

TEDARİK SORUNUNUN SEBEBİ 3D KAMERA

Daha önce gelen söylenti haberlerinde Apple, Samsung’tan alacağı OLED ekranlar konusunda tedarik sorunu yaşadığı bildiriliyordu ancak asıl problem yüz tanıma sistemini de çalıştıran 3D kamerada yer alıyordu. Bu sorunu da tedarikçinin yaz tatilinden çıkıp çalışmalarına ağırlık vermesiyle çözüldüğü belirtiliyor. iPhone X’in şu an ekran ve işlemci konusunda herhangi bir sorunu bulunmuyor.

KASIM VE ARALIK AYLARINA KADAR ÜRÜNLER YETİŞECEK

Apple 27 Ekim’de ön siparişe ve 3 Kasım’da satışa çıkartacağı iPhone X’i Kasım veya Aralık aylarında teslim edecek şekilde üretecek. 2018 yılının ilk çeyreğinde tedarik sorunu hakkında hiçbir haber duymayacağız gibi görünüyor. İlk gelen büyük satış dalgasını atlatmak için uzun zamandır hazırlık yapan Apple, iPhone X’in fiyatının oldukça pahalı olmasına rağmen Kasım ve Aralık aylarında yok satacak. İlk olarak ABD’de satışa çıkacak olan telefonun ABD’li kullanıcılara yapacağı ilk büyük satıştan sonra diğer ülkelere de satışlarını gerçekleştirmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın