iPhone X ile canlı ve dinamik duvar kağıtları geliyor

Geçtiğimiz gün yayınlanan bir iPhone X videosunda telefonun arka plan duvar kağıdının canlı olduğu gözlemlendi. Yeni bir trend mi geliyor ?


Apple’ın iPhone X’te birçok yeniliğe imza atacağı şimdiden belli. Yüz tanıma sistemi, super retina ekranı, kablosuz şarj olanağı ve telefonun performansı bunlardan sadece birkaçı. Ancak geçtiğimiz gün Reddit sitesinde yayınlanan bir video, iPhone X’in yepyeni bir özelliğini daha gözler önüne serdi. iPhone X’te canlı, animasyonlu ve dinamik arka plan duvar kağıtları yer alıyor. Telefonun kilit ekranında yada menü ekranında sürekli hareket eden canlı duvar kağıtlarımız olacak.

DİNAMİK DUVAR KAĞITLARI GELİYOR

Kilit ekranında yada şifreyi girdikten sonra gelen ekranda istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz bu canlı duvar kağıtlarının iPhone X iOS menüsünde birçok alternatif ile seçilebilir olacağı tahmin ediliyor. Videoda da görüldüğü üzere bildirimler ve saatin üst tarafta kaldığı ancak arka planda hareket eden canlı duvar kağıtları iPhone X’de standart olarak sunulacak. Ayrıca iPhone X’ten sonra diğer iPhone modellerine de geleceğini tahmin ettiğimiz bu özelliğin bilinen bir dezavantajı da var.

İŞLEMCİYİ YORAN BİR ÖZELLİK

Daha önce geçmiş yıllarda birçok telefonda olan bu özelliği kullanıcılar pek de tercih etmiyorlardı. Çünkü eski telefonların işlemcileri bu özelliği kaldırıyor ancak yavaşlatıyordu. Eski Android telefonlarda da olan bu özellik takdir edersiniz ki iPhone X’in mükemmel performans veren A11 Bionic işlemcisini yormayacak. Bu sebepten canlı ve dinamik duvar kağıtları iPhone X’te sorunsuz olarak kullanılabilecek.

Another iPhone X in the wild from apple

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın