iPhone X satıldıkça Samsung kazanacak

iPhone X’in yeni tanıtılan Super Retina özellikli OLED ekranının tedarikçisi olan Samsung, telefon satışlarından oldukça etkilenecek.


Geçtiğimiz gün gerçekleşen ve Apple Park’ta yapılan iPhone tanıtımında 10.yıla özel üretilecek olan iPhone X’in OLED tabanlı bir ekran kullanacağı teknoloji severlere duyuruldu. OLED ekran sayesinde yeni ekran deneyimleri ve üstün renk skalası sunan iPhone X hakkında ise bilinmeyen ve ilginç bir detay var.

EKRANLARIN TAMAMI SAMSUNG’TAN

Normal şartlarda kontrast ve renk parlaklığı açısından sönük kalan OLED ekranlar Super Retina adı verilen bir entegrasyon ile birlikte çalışacak ve OLED ekranın bilinen eksikliklerini bu sistem tolere edecek. Böylelikle iPhone X OLED ekranıyla kullanıcılarına görsel bir şölen yaşatacak. Samsung dünya üzerindeki OLED kullanan cihazların %89’unun ekran tedarikçisi. TV, monitör ve diğer bir çok sektörde ekran üretme konusunda hatırı sayılır bir payı olan Samsung’un iPhone X için ekran başına 120$ – 130$ gibi bir rakam istediği de gelen iddialar arasında.

APPLE SAMSUNG’A BU KONUDA MUHTAÇ

Geliştirilmiş OLED ekran “Super Retina” tamamen Samsung üretimi ve sadece Samsung’un fabrikasında üretiliyor. Güney Koreli teknoloji devi her ne kadar yapılan büyük anlaşmalar olsa da Apple’ın iPhone X ekran tedarikçisi olduğu için ciddi bir inisiyatife sahip. Gelen yorumlara göre iPhone X oldukça beğenilen ve satışı yüksek oranda olacak bir cihaz olacak. Samsung her ne kadar bu ekranı Note 8’de kullanıyor olsa da ne kadar iPhone X satılırsa Samsung’ta bir o kadar kazanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın