iPhone X şimdi de kulaklıktan gelen uğultu ve çıtırtı sesleri şikayetleri alıyor

iPhone X’te sorunlar bitmiyor. Geçtiğimiz gün ekranda çıkan yeşil çizgi hatasından sonra şimdi de telefonun kulaklığında çıtırtı ve uğuldama şikayetleri gelmeye başladı.


iPhone X satışları arttıkça telefon hakkında şikayetler de gelmeye başlıyor. Son zamanlarda iPhone X sahipleri tarafından gelen şikayetler incelendiğinde telefonun en büyük probleminin görüşme yapıldığı esnada gelen kulaklık sorunları olduğu belirtiliyor. Telefon görüşmesi sırasında eğer kulaklık maksimum ses seviyesinde ise kulaklıktan çıtırdamalar ve uğultu sesleri geliyor. Etkilenen cihazlarda çatırtı sesleri, telefon görüşmesi, müzik, sesli video, alarmlar ve zil sesleri de dahil olmak üzere her türlü ses çalma işleminde ortaya çıkıyor. Ayrıca sorunun bir iPhone X yapılandırması veya iOS sürümü ile de alakalı olduğu düşünülmüyor.

Kullanıcılar tarafından gelen şikayetler arasında bazı şarkılarda ve hatta iTunes Store’dan satın alınan zil sesleri de dahil olmak birçok seste aynı sorunu yaşayan iPhone X sahipleri, bu sorunların sadece kulaklığın maksimum ses düzeyindeyken ortaya çıktığını söylüyorlar. Hem kulaklık hoparlöründe hem de dışa ses veren hoparlörde yaşanan bu sorun hakkında henüz Apple’dan bir açıklama yada çözüm önerisi getirilmedi.

BENZER SORUNLAR IPHONE 8 PLUS’TA DA GELMİŞTİ

Geçtiğimiz dönemlerde iPhone 8 ve iPhone 8 Plus kullanıcılarından da benzer bir kulaklık ses problemi geldiğini biliyoruz. Apple bu sorunu daha önce bir iOS güncellemesiyle düzeltmişti ancak iPhone X’te şikayetlere konu olan bu yeni sorunu nasıl halledeceğini biz de merakla bekliyoruz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın